Przejdź do treści

Produkcja i montaż nagrobków

Parę lat temu wróciłem do rodzinnego miasta. Lata spędzone za granicą sprawiły, że musiałem spędzić trochę czasu z rodziną. Po jakimś czasie postanowiłem zostać w kraju i pomóc mojemu ojcu w prowadzeniu rodzinnej firmy z tradycjami.

Projektowanie i montaż nagrobków na cmentarzach

nagrobkiMój ojciec bardzo ucieszył się na wieść, że planuję rozpocząć z nim współpracę. Miałem fach w ręku, zatem mogłem bez większego przygotowania rozpocząć pracę. Firma kamieniarska mojego ojca projektowała i montowała różnego rodzaju nagrobki, które były widoczne na wszystkich cmentarzach w okolicy. Współpraca układała nam się bardzo pomyślnie. Zajmowaliśmy się projektowaniem różnych pomników, sarkofagów i grobowców, a na życzenia klienta byliśmy w stanie sprowadzić najróżniejsze kamienie i materiały, które później były wykorzystywane przy projektach. Niekiedy bywało tak, że otrzymywaliśmy również zlecenia od władz samorządowych, dbaliśmy o remonty pomników oraz mogił zasłużonych dla miasta obywateli, a nasze realizacje zawsze spotykały się z pozytywnym przyjęciem. Montowaliśmy nagrobki granitowe, marmurowe, a także remontowaliśmy inne, które odsłaniały naturalne wapienie oraz piaskowce. Dla klientów bardziej wymagających sprowadzaliśmy materiały z najlepszych kamieniołomów. Ponadto, tworzyliśmy elementy religijne na groby oraz epitafia zdobnicze. Wszystkie nasze prace i usługi były bardzo dobrze oceniane przez klientów, a ja cieszyłem się z tego, że mogłem prowadzić tak dobrze prosperującą firmę razem z moim ojcem.

Zacząłem współpracować z moim ojcem. Po jakimś czasie nasz zakład kamieniarski zyskiwał zaczął prosperować jeszcze lepiej, a my tworzyliśmy coraz ładniejsze i bardziej okazałe projekty różnego rodzaju pomników i grobowców. Pracowaliśmy rzetelnie i uczciwie, a klienci doceniali nasze starania.