Przejdź do treści

Potrzebowałam złotego pierścionka

Zbliżał się dzień ślubu mojej siostry. Miałam zostać jej świadkową. Przygotowałam już sobie sukienkę na tę uroczystość. Teraz musiałam jeszcze tylko dobrać odpowiednie dodatki do niej, w tym biżuterię. Udałam się do jubilera, żeby pomógł mi dobrać odpowiednie dodatki. Moja sukienka była dosyć „strojna”, dlatego biżuteria dobrana do niej powinna być raczej skromna.

Kupno złotego pierścionka z morganitem

złoty pierścionek z morganitemJubiler podpowiedział mi, że złoty pierścionek i pasująca do niego bransoletka to wystarczające dodatki jubilerskie do takiego stroju. Polecił mi on złoty pierścionek z morganitem. Nie wiedziałam co to jest morganit, dlatego poprosiłam o wytłumaczenie. Jubiler pokazał mi pierścionek z takim oczkiem. Powiedział także, że morganit jest to odmiana berylu. Świetnie sprawdza się on w przypadku biżuterii, ponieważ kamień posiada dużą twardość i jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Ma on lekko różową barwę i pięknie mieni się w słońcu, odbijając jego promienie. Przymierzyłam jeden z takich pierścionków. Muszę przyznać, że pasował on świetnie. Wybrałam taki ze złota o próbie 585. Jubiler powiedział, że to najpopularniejsza próba złota w przypadku wyrobów biżuteryjnych. Takie złoto posiada odpowiednią twardość, dlatego nie niszczy się nadmiernie podczas codziennego użytkowania. Jednocześnie posiada delikatnie żółtą barwę, która pasuje również do eleganckich, wieczorowych strojów.

Zdecydowałam się zakupić ten pierścionek. Jubiler dał mi na niego niewielki rabat. Dzięki temu jego cena była naprawdę niska, przystępna. A ja już wkrótce mogłam przekonać się, że był to świetny wybór. Pierścionek okazał się bardzo wygodny. Nie miał ostrych zakończeń przy oczku, dzięki czemu nie zahaczał się o ubrania. Nie był zbyt ciężki i pasował do moich stylizacji.