Przejdź do treści

Potrzebowałam kokonu do łóżeczka niemowlęcego

Już niedługo na świat miało przyjść moje pierwsze dziecko. Od dłuższego czasu zajmowałam się kompletowaniem wyprawki oraz wszelkich sprzętów niemowlęcych, które przydadzą mi się szczególnie w pierwszych tygodniach życia dziecka. Ostatnio wraz z narzeczonym złożyliśmy łóżeczko niemowlęce. Kilka mam podpowiedziało mi, że powinnam kupić specjalny kokon zabezpieczający szczebelki łóżeczka.

Kupno kokonu niemowlęcego do łóżeczka

kokon do łóżeczka niemowlęcegoPo jego zakup udałam się do sklepu z akcesoriami dla niemowląt i kobiet w ciąży. Na miejscu znalazłam naprawdę bardzo duży wybór takich przedmiotów. Nie wiedziałam czym się kierować przy jego wyborze, dlatego w pierwszej kolejności poprosiłam o pomoc sprzedawczynię. Zaprowadziła mnie ona na odpowiedni dział i poleciła bardzo ładny kokon do łóżeczka niemowlęcego. Był on wypełniony hipoalergiczną, miękką gąbką. Natomiast z zewnątrz był pokryty delikatnym w dotyku materiałem minky. Sprzedawczyni zapewniła mnie, że takie kokony są bardzo często wybierane przez rodziców, którzy cenią sobie komfort i bezpieczeństwo dziecka. Miękki kokon można przypiąć do szczebelków łóżeczka dziecięcego za pomocą specjalnych troczków. Dzięki temu dziecko przekręcając się z boku na bok, z pewnością nie uderzy się w nim twardego. Kolejnym plusem takiego kokonu jest możliwość używania nie tylko do łóżeczka niemowlęcego, ale także jako zabezpieczenie przed spadnięciem dziecka z dorosłego łóżka.

Jak się już wkrótce przekonałam, to było bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Przede wszystkim dlatego, że kokon przydawał mi się przez pierwszych kilka miesięcy życia dziecka. Zewnętrzną poszewkę można było prać i suszyć mechanicznie, dlatego utrzymanie go w higienicznej czystości nie nastręczyło mi problemów. Cieszę się, że zdecydowałam się na taki zakup.