Przejdź do treści

Poszukiwania preparatów na stawy dla konia

Od kilku lat mam własną stadninę koni. Kiedy jakiś czas temu dowiedziałam się, że ktoś w mojej okolicy chce sprzedać konia na rzeź, bo jest już stary i nie opłaca mu się go utrzymywać, od razu zdecydowałam się interweniować. Wykupiłam od niego tego konia i pierwsze co zrobiłam, to zadzwoniłam po weterynarza. Okazało się, że koń jest nie tylko stary, ale także zaniedbany.

Jaki preparat na stawy dla konia kupić?

preparaty dla koni na stawyPo wykonaniu podstawowych badań, weterynarz stwierdził, że w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o jego stawy. Były one bowiem w bardzo kiepskim stanie i w zasadzie każdy ruch powodował ból u zwierzęcia. Postanowiłam więc nie zwlekać i natychmiast poprosiłam o jakiś bardzo dobry preparat, najlepiej wydajne i silne suplementy. Weterynarz polecił mi bardzo dobre preparaty dla koni na stawy. Były to wydajne i kompleksowe preparaty, które zawierały w składzie glukozaminę, chondroityny oraz MSM, który wzmacniał działanie poprzednich składników. Dzięki jego obecności w składzie, preparat bardzo dobrze i szybko wchłaniał się do organizmu zwierzęcia, przynoszą mu dużą ulgę. Ten preparat bowiem poprawił sprawność stawów, a także wpływał na wzmocnienie chrząstek stawowych. Takie preparaty są niezbędne dla koni, które cierpią na zwyrodnienie stawów, a także w okresie rehabilitacji po uszkodzeniu stawów podczas np. przygotowywania się do zawodów sportowych.

Całe szczęście ten wysokojakościowy i polecany przez weterynarza preparat udało mi się bardzo szybko zakupić w okolicznym sklepie z artykułami dla zwierząt. Jeszcze tego samego dnia podałam koniowi odpowiednią ilość preparatu. Pierwszą poprawę zauważyłam już po kilkunastu dniach. Miałam wrażenie, że konik stał się bardziej ruchliwy, a poszczególne kroki nie sprawiały mu takiego wysiłku, jak wcześniej.