Przejdź do treści

Poszukiwania bluz kucharskich

Od dziecka bardzo lubiłam gotować. Kiedy kończyłam szkołę podstawową, zależało mi na tym, aby dostać się do szkoły gastronomicznej. Całe szczęście udało mi się to i mogłam się realizować. Teraz, w ostatniej klasie, musieliśmy odbyć praktyki zawodowe. Udało mi się dostać do renomowanej restauracji. Sęk w tym, że podczas praktyk musiałam mieć własny strój, odpowiedni do restauracyjnej kuchni.

Kupno najlepszej bluzy kucharskiej

najlepsza bluza kucharska damskaKilka rzeczy miałam już kupionych, teraz nie pozostało mi nic innego, jak dokupić bluzę kucharską. Tylko jej mi brakowało w mojej odzieży do pracy. Po jej zakup udałam się do popularnego sklepu, gdzie można było kupić tego typu stroje robocze. Sprzedawczyni poleciła mi bardzo ładną i wygodną bluzę. Zapewniła mnie ona, że jest to najlepsza bluza kucharska damska. Była ona wykonana z miękkiego w dotyku bawełnianego materiału i posiadała wszelkie certyfikaty związane z zachowaniem bezpieczeństwa w kuchni. Wzięłam również pod uwagę, że jest ona bardzo wygodne i praktyczna ze względu na sposób zapięcia. Można ją było zapiąć na dwurzędowe guziki. Bluza posiadała długie rękawy, które kończyły się kilka centymetrów nad nadgarstkami. Taka długość gwarantowała, że mankiety nie będą mi się łatwo brudzić i przypadkowo nie włożę ich nikomu „do talerza”. Zdecydowałam się zakupić tę bluzę, natychmiast po tym, gdy dowiedziałam się, że jest aktualnie dostępna w promocji.

Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Przede wszystkim dlatego, że materiał z którego było wykonana okazał się przewiewny i pełni przepuszczał powietrze. Tym samym chronił mnie przed nadmiernym poceniem się. To bardzo ważne w kuchni w restauracji, ponieważ w takim miejscu potrafi być naprawdę bardzo gorąco i to nawet wtedy, gdy na zewnątrz nie jest zbyt ciepło.