Przejdź do treści

Pomysłowy wieszak

Wieszak na ubrania może być nie tylko funkcjonalnym elementem wnętrza, ale także jego przykuwającą wzrok ozdobą. Jego wykonanie własnoręcznie nie musi wymagać dużych nakładów pracy, a jedynie pomysłowości w dopasowywaniu różnych materiałów do wystroju wnętrza. Kupno gotowych wieszaków w sklepie powinno być ostatnią rzeczą na jaką ktoś się decyduje. Co więc można wykorzystać jako wieszak?

  • Gałąź – podwieszona na mocnej żyłce lub ozdobnym sznurku będzie pełniła rolę drążka, na którym można zostawić ubrana na wieszakach, a jeśli zostaną w nią wmontowane haczyki…
  • Lina – gruba, z wyraźnie oddzielonymi częściami, a może cieńsza, ale z supełkami, aby wieszaki się po nich nie ześlizgiwały na środek napiętej liny?
  • Zestawione palety – dwie palety, postawione pionowo jedna na drugiej, z haczykami na różnej wysokości. Dodatkowo staną się funkcjonalną przegrodą w pokoju.
  • Wiosło – klimatyczny i niezwykły wieszak, który sprawdzi się nie tylko w pokoju czy w przedpokoju, ale również w kuchni, gdy na wieszakach zawisną na nim np. ozdobne filiżanki.
  • Gałęzie, poroże – odpowiednio przygotowane i we właściwym kształcie stanowią naturalny wieszak, który wymaga jedynie konserwacji przed powieszeniem. Cały wąski pień drzewa, z mocno przyciętymi gałęziami, pomalowany np. na biało będzie stanowił niezwykle stylową ozdobę przedpokoju.
  • Rurki – szczególnie miedziane, a w nowoczesnych wnętrzach np. chromowane. Cieniutkie rurki wygięte w fantazyjne wzory będą stanowiły naprawdę ciekawy element wystroju, przypominający dzieło sztuki a nie wieszak.
  • Płotek – całe sztachety lub tylko ich fragmenty tworzące malowniczy wzór na ścianie. Można również zastanowić się nad podobnym wieszakiem z deseczek o tej samej szerokości, które po odgięciu od ściany stworzą wieszak.
  • Drewniana mozaika – krążki drewna umieszczone nieregularnie na ścianie, ozdobnymi wieszakami, stworzą niezwykła aranżację. Podobną mozaikę można wykonać np. z niewielkich kół, płyt winylowych czy nawet talerzyków. W roli wieszaka mogą również wystąpić gałki od mebli.

drewniane wieszaki