Przejdź do treści

Polecane ośrodki odwykowe

Człowiek jest istotą z natury słabą psychicznie dlatego zdarza mu się popaść w różnego rodzaju zagrożenia z których niełatwo jest się wyswobodzić. Zwłaszcza jeśli nie mamy obok siebie kogoś, kto podałby nam pomocną dłoń. Jeżeli pozostajemy sami z problem często szukamy rozwiązań, które mogą mieć dla nas przykre konsekwencje. Takim najczęściej spotykanym przykładem mogą być uzależnienia.

Kto finansuje leczenie uzależnień?

ośrodek leczenia uzależnień na nfzWpaść w szpony nałogu jest bardzo łatwo, zwłaszcza jeśli używanie jakieś substancji lub wykonywanie pewnych czynności sprawia nam dużą przyjemność i staje się formą relaksu czy wypoczynku. Koncentrujemy się wówczas na wykonywaniu tylko określonych rytuałów i nic poza tym nas nie interesuje. Zaniedbujemy własne zdrowie, przestajemy się troszczyć o rodzinę i bliskich. Swoje działania koncentrujemy tylko na sprawianiu sobie przyjemności. Jeżeli pojawi się ktoś, kto chce nam w tym przeszkodzić natychmiast staje się naszym wrogiem i zrywamy z nim więzi. I tak sobie brniemy w chorobliwe uzależnienie zapatrzeni tylko w siebie. Gdy już osiągniemy całkowite dno może pojawić się światełko w tunelu, chwila zastanowienia i zadumy. Wówczas jedynym ratunkiem może okazać się ośrodek leczenia uzależnień na nfz. Jeśli zdecydujemy się na podjęcie leczenia spotkamy tam zespół ludzi gotowych walczyć o każdą godzinę naszego życia. Jeśli zaufamy im i staniemy do walki z rzuconym nam wyzwaniem mamy szansę na rozpoczęcie normalnego życia i odzyskanie rodziny oraz przyjaciół.

Wybór może być tylko jeden, wstępna diagnoza, odtrucie organizmu i podjęcie skutecznego leczenia. Walkę rozpoczynamy od poznania przyczyny problemu i podjęcia próby poradzenia sobie z nim. Kolejnym etapem jest pokonanie głodu abstynencyjnego. Następnie nauka asertywności i odbudowanie zniszczonych więzi rodzinnych.