Przejdź do treści

Polecane koncentratory tlenu

W ostatnich miesiącach liczba pacjentów z chorobami układu oddechowego znacznie się zwiększyła. Swoją cegiełkę do tych statystyk dorzuciła oczywiście pandemia koronawirusa. Z tego też powodu coraz więcej mówi się o leczeniu schorzeń wiążących się ze spadkiem saturacji, a więc poziomu tlenu w naszym układzie krążenia. Obecnie mamy dostęp do sprzętu, który pozwala na dostarczenie odpowiedniej dawki tlenu do układu oddechowego.

Kiedy warto korzystać z koncentratorów tlenowych?

koncentrator tlenu bydgoszczMowa tutaj oczywiście o koncentratorach tlenu, które stały się wyjątkowo popularne. Takie urządzenie dostarcza tlen bezpośrednio do naszych płuc. Obecnie na rynku mamy dwa główne rodzaje koncentratorów tlenu, a mianowicie koncentrator stały i przenośny. Koncentrator stały wykorzystywany jest w domu, zasilany prądem elektrycznym pobieranym z gniazda. Przenośne koncentratory tlenu mają wbudowaną baterię, są znacznie mniejsze, dzięki czemu chory może go zabierać ze sobą w podróż, czy też na spacery do ogrodu. Wiele osób może zastanawiać się, gdzie zakupić koncentrator tlenu Bydgoszcz jest miastem, w którym znajduje się firma zajmująca się ich dystrybucją. Oferta tej firmy jest naprawdę szeroka. Oferują oni koncentratory różnych producentów, dzięki czemu możemy wybierać również pomiędzy różnymi półkami cenowymi. Oferowany sprzęt jest produktem wysokiej jakości, dzięki czemu możemy mieć pewność, że po zakupie będzie nam służył przez długi czas.

Zdarza się jednak, że koncentrator jest nam potrzebny na krótki okres czasu, na przykład na czas rehabilitacji po przebyciu zakażenia koronawirusem, czy też po zatruciu czadem. Warto wiedzieć, że nie musimy wtedy kupować urządzenia, a wystarczy je wypożyczyć. Firma z Bydgoszczy oferuje również możliwość wypożyczenia sprzęt na określony czas.