Przejdź do treści

Podnoszenie mocy diesla

Jesteś posiadaczem dobrego auta z silnikiem diesla? A jeśli do tego jesteś amatorem szybkiej jazdy i kuszą cię stuningowane samochody, najpewniej rozważasz podniesienie mocy diesla. Na ten krok decyduje się wiele osób. W jaki sposób zrobić do profesjonalnie i dobrze, by za chwilę nie okazało się, że popełniliśmy błąd?

Czy warto podnosić moc diesla?

profesjonalne podnoszenie mocy dieslaKupujesz samochód, może nawet swój pierwszy i wymarzony. Oglądasz go bardzo dokładnie z każdej strony, zaglądasz pod maskę. Zwracasz uwagę na każdy szczegół. Interesuje cię absolutnie wszystko: od dywaników po gabaryty bagażnika i ilość elektronicznych udogodnień (podgrzewane siedzenia zimą to skarb!). I kiedy jesteś pewien swojego wyboru, kupujesz. Przychodzi czas na wprowadzenie własnych udogodnień i dostosowanie samochodu do swoich potrzeb. Po głowie chodzi ci profesjonalne podnoszenie mocy diesla. I choć nie jest ono konieczne, rozważasz to rozwiązanie bardzo poważnie. Bo koledzy na osiedlu już to zrobili lub sam potrzebujesz od auta czegoś więcej. Powodów jest całe mnóstwo. Trzeba jednak wiedzieć, by zawsze przekazywać auto w ręce osób doświadczonych, które zawodowo zajmują się podnoszeniem mocy diesla. Najczęściej proponowane przez mechaników rozwiązania to power box lub chiptuning. Pierwsze z nich nie zawsze daje zadowalające efekty, choć sam montaż specjalnego urządzenia nie jest ani czasochłonny, ani kosztowny. Posiadacze diesla częściej decydują się jednak na chiptuning. Taki zabieg modyfikuje kilka elementów pracy silnika, m.in. ciśnienie wtrysku.

Tuning samochodu wcale nie jest przypisany tylko do aut sportowych. Wiele osób decyduje się go wykonać również w tradycyjnych pojazdach. Efekt? Wzrost mocy i momentu obrotowego. By jednak mieć pewność, że podniesiona moc faktycznie dało jakiś efekt, należy wykonać ten zabieg w profesjonalnym warsztacie. Nie jest tani, bo czasem kosztuje nawet 2 000 zł, to jednak nie zniechęca amatorów szybkiej jazdy.