Przejdź do treści

Początki producenta toreb papierowych

 

Dopiero co skończyłem studia i nie wiedziałem, co chcę robić w życiu. Moja koleżanka, z którą chodziłem na zajęcia z ekologii miała dobry pomysł, którym się ze mną podzieliła. Kinga – bo tak miała na imię – powiedziała, że ludzie szukają coraz więcej rozwiązań ekologicznych, dlatego warto pomyśleć nad produkcją czegoś o właśnie takiej specyfikacji.

Czy torby papierowe to strzał w dziesiątkę?

torby papierowe produkcjaPoczątki były dość trudne – musieliśmy znaleźć nisze, w której będziemy się specjalizować. Po badaniu rynku zaproponowałem, byśmy produkowali papierowe torby. Zyskują one na popularności zarówno wśród inwestorów, jak i zwykłych bywalców supermarketów. Dlatego zakupiliśmy odpowiednie maszyny, założyliśmy stronę internetową i zabraliśmy się do pracy. Pierwsze nasze zlecenia polegały na produkcji spersonalizowanych toreb papierowych, do których produkcji używaliśmy tylko ekologicznych produktów. Nawet barwniki były naturalne – nie było u nas miejsca na rozwiązania szkodzące planecie. Po kilku tygodniach skontaktowała się z nami grupa miłośników ekologii, która chciała przygotować specjalne torby prezentowe. Oczywiście zgodziliśmy się – wykonaliśmy je z naszych najlepszych materiałów, gdyż była to nasza szansa na zaistnienie. Dopiero później dowiedzieliśmy się, że paczki zapakowane w nasze torby papierowe z Warszawy trafiły do telewizji! Dostawaliśmy coraz więcej zleceń na torby papierowe produkcja zajmowała coraz więcej czasu. Postanowiliśmy więc z Kingą zatrudnić więcej pracowników i dalej rozwijać biznes.

Nasz interes cały czas się kręci. Mamy coraz więcej chętnych do pracy, niedługo będziemy zmuszeni wyjść z naszej piwnicy i znaleźć godną siedzibę. Warto było postawić na ekologię w czasach, gdy ludzie tak bardzo jej potrzebują – rozwiązanie dobre zarówno dla planety, jak i dla biznesu.