Przejdź do treści

Po co sadownikom siatki ogrodzeniowe i cieniujące?

siatki ogrodzeniowe

Każdy z nas wykonuje na co dzień inne zajęcie i innymi tematami w związku z tym musi się interesować. Dla tych jednak, którzy obracają się w środowisku ogrodników i sadowników na porządku dziennym są rozmowy o drzewach i o tym jak zabezpieczyć je przed zwierzętami.

Siatki ogrodzeniowe – ważny element sadu

siatki ogrodzenioweOczywiste zastosowanie siatek cieniujących jest znane dla każdego. Używane są jako element dodatkowy ogrodzeń. Pozwala na zabezpieczenie się przed spojrzeniami sąsiadów i gwarantuje mniejszy hałas. Niektórzy stosują siatki cieniujące w inny sposób. Zabezpieczają nimi trawniki przed takimi szkodnikami jak krety czy nornice. Ma całkiem podobną budowę do siatki przeciw kretom. Jednak ostatnio stało się popularne zupełnie inne ich zastosowanie, mimo tego, że z samej nazwy wynika, że są to siatki ogrodzeniowe. To właśnie sadownicy wykorzystują je w zupełnie rozsądny sposób. Ochrania ona bowiem idealnie korony drzew przed atakiem ptaków. W przypadku uprawy na przykład czereśni i wiśni jest to niemalże najważniejsze, aby odpowiednio zabezpieczyć uprawę. Niegdyś stosowano w tym celu siatki zrobione z worków, w które pakowane były warzywa i owoce. Siatki do pakowania są bardzo podobne do tych cieniujących, a już na pewno w zupełności spełnią zakładaną im funkcję.

Zatem wszyscy, którzy jeszcze stosują zastępcze siatki w postaci tych od warzyw niech przemyślą sobie jednak kupno profesjonalnych siatek cieniujących w sklepach ogrodniczych. Efekt jest gwarantowany, a dzięki temu straty w owocach ogranicza się do minimum.