Przejdź do treści

Płaskie i eleganckie lampy przytwierdzane do sufitu

Wybór oświetlenia do domu czy mieszkania wcale nie jest łatwym zadaniem. Oświetlenie nie tylko ma spełniać swoją główną funkcję, czyli wydzielać światło, które będzie umożliwiać pracę, przebywanie w pomieszczeniu, ale też musi być odpowiednio dopasowane do aranżacji konkretnego wnętrza.

Nowoczesne oświetlenie idealne do niskich pomieszczeń

plafonyCoraz częściej klienci wybierają tzw. plafony, czyli lampy „przytulone” do sufitu. Są to lampy płaskie, dekoracyjne, które przytwierdza się do sufitu. To, że są to lampy dekoracyjne, wcale nie oznacza, że nadają się tylko do dekoracji. Plafony wydzielają światło – zależnie od tego, jaką żarówkę wybierze się do lampy. Można ułożyć niebanalną aranżację z kilku lub nawet kilkunastu plafonów. Zaletą tych lamp jest to, że łatwo się je czyści, rzadko ulegają jakimkolwiek awariom. Są przytwierdzone do sufitu, więc oszczędzają miejsce w domach, mieszkaniach i innych nieruchomościach. Obecnie plafony są dość minimalistyczne, a ich design jest naprawdę subtelny. Co prawda kształty plafonów są bardzo zróżnicowane. Niektóre lampy mają naprawdę futurystyczne wzory i nadają się idealnie do pomieszczeń nowoczesnych. Plafony bardzo często montowane są w salonach, łazienkach, garderobach, na klatkach schodowych – wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dodatkowe światło. Można oczywiście wyłączyć wieczorem oświetlenie główne i polegać tylko na plafonach, które gwarantują niepowtarzalny klimat.

W środku plafonów umieszczane są zazwyczaj żarówki LED, których charakterystyczną cechą jest jasne, świeże światło, ale też długowieczność. Żarówki LED można kupić w kolorach zimnych i ciepłych. Plafony w stylu glamour można dodatkowo ozdobić specjalnymi kryształkami, które będą nadawać wnętrzu elegancji. Są to lampy idealne do niskich pomieszczeń, które kreują niepowtarzalny nastrój.