Przejdź do treści

Pianka PUR do ociepleń

Tworzenie warstw termoizolacyjnych jest ściśle związane z tym, że wykorzystuje się do tego zadania styropian. Trzeba jednak zaznaczyć, że od jakiegoś czasu ten materiał nie jest jedynym jakie możemy zastosować do ocieplania. Kilkanaście lat temu pojawiła się w powszechnym użyciu wełna mineralna. Natomiast po kilku latach zaczęto stosować do takich zadań również piankę poliuretanową.  

Poliuretanowa pianka termoizolacyjna 

izolacja natryskowa poddasza pianą w MazowieckimZ reguły jest tak, że ocieplanie budynków jest przeprowadzane od razu po wybudowaniu takich obiektów. Jednak te domy, które zostały wybudowane kilkadziesiąt lat temu mogą nie posiadać termoizolacji. W związku z tym konieczne jest dodatkowe docieplenie tych obiektów. Warto wiedzieć o tym, że taki zabieg może być wykonany bardzo szybko jeśli użyjemy do tego zadania odpowiedniego materiału. W ciągu ostatnich lat szczególnie dużym uznaniem cieszy się izolacja natryskowa poddasza pianą w Mazowieckim możemy zaś znaleźć łatwo firmy, które specjalizują się w tworzeniu takich termoizolacji. Pianka poliuretanowa przejawia bardzo dobre właściwości związane z przywieraniem do najróżniejszych powierzchni. Bez najmniejszych problemów możemy piankę poliuretanową zastosować na ścianach drewnianych czy nawet blaszanych. Pianka PUR jest tworzywem niezwykle lekkim. W związku z tym bardzo często jest ona stosowana w domach szkieletowych czy też w lekkich domkach kanadyjskich. 

Na dzień dzisiejszy pianka poliuretanowa może śmiało konkurować z różnymi materiałami używanymi na co dzień do tworzenia termoizolacji. Wykonanie izolacji taką pianką zajmuje najczęściej kilka godzin. Po uwolnieniu z pistoletu z jakiego nakładana jest pianka materiał ten bardzo szybko przyjmuje odpowiednią formę. Szybko on twardnieje i przyjmuje właściwy kształt.