Przejdź do treści

Pakowanie w folię termokurczliwą

Folia termokurczliwa jest wykorzystywana niemal w każdej gałęzi przemysłu, w szczególności tam, gdzie działalność nastawiona jest na rozległe wytwórstwo. Mówimy tutaj o sektorze cukierniczym i piekarniczym, drobiarskim, kosmetycznym oraz chemicznym, producentach artykułów biurowych, a także wytwórcach zabawek i innych przedmiotów z tworzyw sztucznych.

Automatyczne zgrzewarki ciągłe, czyli tunele termiczne

tunel do pakowania w folie termokurczliwąPakowanie w folię termokurczliwą odbywa się przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Dzięki nim czas pracy jest skrócony do minimum, przy zachowaniu dużego bezpieczeństwa podczas całego procesu zgrzewania. Nowoczesny tunel do pakowania w folie termokurczliwą jest sterowany przy pomocy intuicyjnego panelu z wyświetlaczem dotykowym, ponadto posiada osłony we wszystkich newralgicznych punktach, dzięki czemu ryzyko oparzenia jest zminimalizowane do zera. Urządzenie to posiada czuły termostat, który po spadku temperatury poniżej 80 st. Celsjusza, automatycznie je wyłącza. Budowa tunelu termicznego pozwala na pakowanie przedmiotów o różnych gabarytach – jest on wyposażony w fotokomórki, które dostosowują pracę do wysokości i szerokości artykułów. Dodatkowo istnieje możliwość owijania w folię termokurczliwą pojedynczych elementów oraz całych grup produktów. Pakowanie w automatycznej zgrzewarce pozwala np. na tworzenie zgrzewek butelek lub puszek, czy też pakietów artykułów higienicznych.

Tunele do pakowania w folię termokurczliwą są bardzo przydatnymi urządzeniami, szczególnie przy dużej ilości produktów, które należy odpowiednio przygotować przed transportem lub sprzedażą. Specyfika działania branży logistycznej, hipermarketów oraz firm, które świadczą usługi związane z pakowaniem wymusza korzystanie ze sprzętów najwyższej jakości, w tym automatycznych zgrzewarek ciągłych.