Przejdź do treści

Otwarcie sklepu internetowego z lampami

 

Już jakiś czas prowadzę niewielki sklepik z lampami. Jednak coraz rzadziej przychodzą do mnie klienci. Pewnie nie dlatego, że nie potrzebują już lamp czy może mam złej jakości lampy. Tylko dlatego, że większość robi teraz zakupy przez internet. Dlatego aby dalej funkcjonować na rynku, postanowiłam przenieść swoją działalność na pole internetu.

Sklepy internetowe z różnymi rzeczami

sklep internetowy lampyMyślę, że to dobry pomysł, aby swój biznes przenieść do internetu. Otworzę własną stronę internetową i bez problemu będę mogła przez nią dokonywać sprzedaży. Teraz założenie sklepu internetowego nie jest takie trudne. W internecie jest wiele porad jak to zrobić, wszystko jest pokazane krok po kroku jak to zrobić. O nic nie musimy się martwić. Taka strona może nawet funkcjonować za darmo, ale jeśli zależy nam na czasie i na tym by ta strona miała ciekawą strukturę to można skorzystać z grafika komputerowego, który wszystko ładnie nam zaprojektuje i prowadzi do systemu. Aby otworzyć mój sklep internetowy lampy musiały zostać sfotografowane. Każdy model osobno i to z każdej strony. Tak by potem klient mógł dokładnie obejrzeć sobie lampę, tak jakby ją widział na żywo. I tak sobie myślę, że chyba jednak skorzystam z pomocy informatyka, niech on to wszystko wprowadzi na tą moja stronę, a ja potem ocenię czy może być. Na pewno będę mieć więcej klientów niż do tej pory. Internet przyciąga coraz więcej osób do robienia zakupów, więc chyba mogę liczyć na to, że będę  mieć zwiększenie sprzedaży. Trzeba oczywiście śledzić swoja stronę i patrzeć czy ktoś nie złożył zamówienia na lampę. Do każdego zdjęcia na pewno będę musiała zamieścić jakiś opis, tak by jeszcze bardziej zachęcić do jej kupna.

Większość sprzedawców przeniosła swój biznes do internetu. Wielu oprócz tradycyjnego sklepu w mieście prowadzi też sklep internetowy. Ja założyłam taki sklep z myślą o zwiększeniu liczby klientów, co przekłada się na większe obroty ze sprzedaży. Sprzedaję lampy, więc czemu mam tego nie robić przez internet.