Przejdź do treści

Oprawy sufitowe LED okiem amatora po doświadczeniach

 

Remont mojego mieszkania dotarł do tego momentu, gdy trzeba przyjrzeć się bliżej sufitowi. A podstawą ładnego sufitu, poza tym by był gładki i czysty, jest zamontowane na nim oświetlenie. Wierzcie mi, nie ma to jak krzyknąć z dumą po wielogodzinnym i żmudnym do bólu przeszukiwaniu najdrobniejszych kątów marketu: „Znalazłem oprawę sufitową LED na miarę moich marzeń!”.

Jaką oprawę sufitową LED kupić?

oprawy sufitowe led Oczywiście, by móc cieszyć się z wybranego zakupu, wpierw trzeba zaczerpnąć nieco wiedzy na dany temat. Nie wiem, czy okażę się szczególnie pomocny, ale spróbuję. Kiedyś nie dało się wyobrazić sufitu, bez powieszonej na jego środku lampy, żyrandola czy innego wiszącego ustrojstwa. Dziś sprawa ma się nieco inaczej. Mamy ogromnie szeroki wybór i tylko od naszej wyobraźni (oraz grubości portfela) zależy, co sobie wybierzemy. Mnie osobiście najbardziej podobają się wpuszczane oprawy sufitowe LED – czyli takie, jak zwykle stosowało się w łazienkach lub korytarzu. Są skromne i mało rzucają się w oczy, a przy tym dają przyjemne, „nowoczesne” światło. Idealnie pasują pod współczesną aranżację (zarówno w połączeniu czarnego i białego, jak i o bardziej jaskrawych odcieniach). Najlepiej, jeśli nie obiegają specjalnie kolorem od sufitu i ładnie się w niego wtapiają. Przy tym wybór kształtu ramy jest naprawdę szeroki. Warto zdecydować się na taką oprawę, w której da się zmienić kąt nachylenia lampy. Nie radzę bowiem robić oświetlenia pod dany układ mebli. Może się bowiem okazać, że za kilka lat się on nam znudzi i po przemeblowaniu pozostaną na gołych ścianach cienie, których byśmy sobie nie życzyli (lub odwrotnie, dany mebel zostanie nieprawidłowo oświetlony). Lepiej więc ubezpieczyć się na przyszłość, wydać nieco więcej i wybrać ramę z możliwością nachylenia lampy. Wtedy będziemy mieć spokój na długie lata.

Niewiele pomogłem? Całkiem możliwe. Jestem wszak tylko amatorem, który nauczył się co nieco na własnych błędach i teraz (po kolejnym remoncie) jest bogatszy o pakiet doświadczeń, które i tak zrewiduje czas. Dodam tylko na koniec, że dobre oprawy sufitowe LED mogą naprawdę odmłodzić nasze mieszkanie, ale bez odrobiny męczarni na przeszukiwaniu czegoś, co by nas usatysfakcjonowało, się niestety nie obejdzie.