Przejdź do treści

Ogrzewanie i zbiorniki na wodę w moim domu

zbiornik na wodę

Wybór ogrzewania dla mojego domu nie był prosty. Zanim zdecydowałam się na ogrzewanie olejowe to musiałam dogłębnie poznać wszystkie inne opcje i możliwości.

Zbiorniki na wodę znajdziemy w prawie każdym domu

zbiornik na wodęWiedziałam, że mogę się nie doczekać przyłącza gazowego w mojej miejscowości, ponieważ znajduje się ona daleko od najbliższego, dużego miasta. Ogrzewanie prądem było dla mnie za drogie, panele słoneczne nie wchodziły w grę, bo w naszym klimacie jest za mało słonecznie, by same panele wystarczyły. Nie chciałam się bawić w przerzucanie tony węgla, jeżdżenie po ekogroszek, czy rąbanie drewna na podwórku. Do wyboru pozostała mi tylko pompa ciepła labo piec olejowy, i ostatecznie zdecydowałam się na drugie rozwiązanie. Jest ono bardzo wygodne. Mam obok pieca zbiorniki na olej opałowy dwupłaszczowe, w którym przechowuję swój materiał grzewczy. Dzięki nim zawsze wiemy, kiedy muszę dokupić nowe zapasy oleju i kiedy napełnić piec, żeby było cieplutko w domu. Nie muszę nic przy tym ogrzewaniu robić. Nastawiam sobie tylko temperaturę, a piec sam sobie pobiera tyle oleju ile potrzebuje. Ja tylko raz na jakiś czas muszę sprawdzić czy nie trzeba go dolać. Jeden z takich zbiorników postanowiłam wykorzystać jako zbiorniki na wodę. Mam kolo domu niewielki ogródek warzywny, jednak nie mój wąż ogrodowy nie sięga aż tak daleko, i muszę używać konewki, a najłatwiej jest ją zanurzyć tam gdzie stoją plastikowe zbiorniki na wodę i podlać warzywa. Takie plastikowe zbiorniki na wodę mi w niczym nie przeszkadzają, a zawsze jest w nich tyle wody, by wystarczyło dla moich roślinek. Dzięki temu też oszczędzam na wodzie, z czego się bardzo cieszę, bo przecież nikt nie lubi płacić wysokich rachunków za nic.

Tak jak ogrzewanie olejowe jest bardzo dobre dla mojego domu, tak zbieranie wody deszczowej jest bardzo dobre dla mojego ogrodu i portfela.