Przejdź do treści

Oficerki jeździeckie, syntetyczne czy skórzane?

Oficerki jeździeckie to chyba jeden z najbardziej popularnych modeli buta do jazdy konnej, można zastąpić go zwykłymi sztybletami i czapsami, aczkolwiek oficerki zdecydowanie lepiej i dostojnie prezentują się na nodze jeźdźca. Pewnie nie raz widzieliśmy w telewizji lub na internecie konie pokonujące przeszkody, piękny widok.

Oficerki jeździeckie ze skóry, właściwie po co?

skórzane oficerki jeździeckieNie da się ukryć, że jeździectwo to bardzo elegancki strój. Choć na co dzień jeźdźcy wybierają raczej klasyczne ubrania, przystosowane do jazdy konnej, tak na zawodach ten strój musi już odpowiadać na pewne wymagania. Nie możemy wystąpić w ubłoconych butach, zwykłych jeansach czy koszulce, jeśli stawimy się tak na parkur, z pewnością z miejsca zostaniemy zdyskwalifikowani przez brak odpowiedniego stroju. Dlatego jeśli nasz poziom umiejętności pozwala na to, żebyśmy mogli brać udział w zawodach i jeśli mamy zdaną brązową odznakę, bo bez niej nie będziemy mieli na to przyzwolenia, powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw do jazdy konkursowej. Są to najczęściej białe bryczesy, bluzka techniczna w stylu półgolfu, frak, a także skórzane oficerki jeździeckie. Nikt nie będzie mydlił oczu, jeździectwo nie jest tanim sportem, już sam zakup konia jest ogromnym wydatkiem, cały osprzęt, utrzymanie, wizyty weterynarza, kowala, to wszystko kosztuje. Oficerki również nie są tanie, tym bardziej jeśli wytworzone są z prawdziwej skóry.

Warto jednak inwestować w siebie i w swoje pasje, jeździectwo jest magicznym sportem i zainteresowaniem, którym z pewnością przyciągniemy uwagę niejednej osoby. Poza tym jak to mówią, sport to zdrowie, dlatego jeśli nie lubimy biegać, jeździć na rowerze, może warto pomyśleć o lekcjach jazdy konnej? Na początek wystarczy swój kask, możemy zaczynać!