Przejdź do treści

Odbiór przesyłki kurierskiej na nasz koszt

Każdego dnia po naszych drogach poruszają się dziesiątki pojazdów kurierskich, których zadaniem jest dostarczenie naszych paczek do odpowiedniego punktu docelowego. W dobie zakupów internetowych kurierzy mają pełne ręce roboty, a firmy kurierskie cały czas się rozwijają, wymyślając coraz to nowsze obszary działania i inwestując w jakość obsługi.

W jaki sposób zamawiać kurierów do innej osoby?

jak zamówić kuriera do kogośZasada wysyłania przesyłki kurierem jest bardzo prosta. Po prostu, gdy już przygotujemy naszą paczkę, dzwonimy do firmy kurierskiej, gdzie podajemy nasz adres, a także adres docelowy, po czym w przeciągu jednego dnia kurier przyjeżdża do naszego domu i zabiera od nas paczkę. Za przesyłkę płacimy kurierowi lub jeśli zamówienia dokonaliśmy w witrynie sieciowej, to opłacamy ją online. Co jednak, jeśli to nam zależy na tym, aby ktoś wysłał nam paczkę, a ta osoba nie chce sama płacić za kuriera. W takim razie jak zamówić kuriera do kogoś, tak abyśmy to my pokryli koszt przesyłki. Nie ma z tym najmniejszego problemu, ponieważ kurierzy mają przewidzianą taką opcję i możemy my także z niej skorzystać. Wystarczy tylko wspomnieć o tym podczas zamawiania kuriera i powiedzieć, że przesyłka będzie opłacona przez nas. W takim przypadku kurier odbierze paczkę od innej osoby, ale opłatę za jej przekazanie będzie wymagał już po dostarczeniu jej do nas. Podobnie jak poprzednio, jeśli zamówienie było sieciowe, to możemy je wcześniej opłacić online.

Kurierzy to obecnie najbardziej pewny sposób dostawy przesyłek. Robią to szybko, praktycznie bezawaryjnie i biją pod tym względem największą dotychczasową konkurencję, czyli pocztę. Dalszy rozwój firm kurierskich napędza rosnące zapotrzebowanie na przesyłanie paczek, co oczywiście wpływa pozytywnie na jakość usług w stosunku do klientów.