Przejdź do treści

Od kilku lat leczę się u endokrynologa

Jeszcze kilka lat temu nie miałem bladego pojęcia co to jest tarczyca. Jako facet nigdy nie słyszałem o czymś takim. Słyszałem jedynie tyle, że jest to choroba dotykająca kobiety. Podczas pobytu na zagranicznych wakacjach zacząłem odczuwać dziwny ból w szyi. Myślałem, że się przeziębiłem – co przecież raczej nie było możliwe w ciepłych krajach.

U endokrynologa dowiedziałem się o chorej tarczycy

rekomendowany endokrynolog z łodziJak wróciłem z wakacji to udałem się na badanie USG szyi. Tam okazało się, że moja tarczyca nie przypomina swoim wyglądem takiej, jaką powinien mieć zdrowy człowiek. Dostałem zalecenie jak najszybszej wizyty u endokrynologa – wtedy dowiedziałem się, że jest to lekarz właśnie od tarczycy. W międzyczasie zrobiłem jeszcze badanie krwi i moje wyniki okazały się rekordowo wysokie. Szybko dowiedziałem się, kiedy przyjmuje rekomendowany endokrynolog z Łodzi i zapisałem się na wizytę. Na wizycie uzyskałem wiele informacji, które dzisiaj pomagają mi normalnie funkcjonować. Już do końca życia będę musiał brać lekarstwa, które uzupełniają u mnie braki spowodowane niepracującą tarczycą. Bardzo się zdziwiłem, że jako facet choruję na tarczycę, bo jest to choroba dotykająca głównie kobiety. Nie mniej należę do ludzi, którzy swoje dzieciństwo przeżyli w epoce Czarnobyla i bardzo wiele wskazuje na to, że chore tarczyce mają z tym wiele wspólnego u wszystkich chorujących. Nie mniej dzisiaj funkcjonuję normalnie, bo przyjmuje zapisane przez lekarza lekarstwa.

Nie odczuwam z powodu swojej choroby jakichkolwiek dolegliwości tylko dlatego, że w odpowiednim momencie trafiłem do jednego z najlepszych endokrynologów przyjmujących w Łodzi. W tym mieście jest wielu dobrych lekarzy, ale trzeba znać tych naprawdę rekomendowanych. Ja trafiłem do świetnego specjalisty, który bardzo szybko mi pomógł.