Przejdź do treści

Ochronne barierki koncertowe

 

Pokazy walk nie należały do bezpiecznych zabaw, zarówno dla uczestników turniejów, jak i dla samych widzów, jeśli nie byli ostrożni. Od naszej strony, zwykle byliśmy dobrze zabezpieczeni, bo i samo opancerzenie, mimo iż historycznie zgodne, potrafiło wytrzymać niejedno uderzenie, a wielu kolegów nosiło pod nim nowoczesne ochraniacze. Jednak widzowie często przejawiali bardzo duże braki wyobraźni.

Barierki ochronne na imprezy masowe

barierki koncertoweNierzadko zdarzało się iż co mniej ostrożni widzowie wchodzili na pole podczas pojedynku, i nawet kilka wypadków z winy widzów nie było w stanie nauczyć niczego publiki. Mimo iż odpowiedzialność za takie wypadki w całości leżała po stronie osoby nie przestrzegającej zasad bezpieczeństwa, to jednak takie sytuacje nie były przyjemne i często potrafiły odebrać całą przyjemność z udziału w imprezie. Z tego też powodu zaczęliśmy coraz częściej odgradzać teren pokazu w taki sposób, by wejście na pole walk było utrudnione, a osoba wchodząca mogła być bardzo łatwo wyprowadzona przez ochronę. Najlepiej nadawały się do tego barierki koncertowe, które były stosowane na większości imprez masowych, więc dostanie ich nie było trudne, gdyż większość organizatorów imprez takowe posiadała na stanie w dużych ilościach. Barierki takie służyły właśnie do oddzielania publiczności od sceny i jako takie były dość wytrzymałe, a po zamocowaniu ich do gruntu stawały się niemal nie do ruszenia.

Przekroczenie ich wymagało dość dużo wysiłku, co zdecydowanie ułatwiało pracę kolegom z ochrony imprezy, ale również pozwalało nam na prowadzenie pokazów bez obaw o wypadki. Barierek zaczęliśmy używać od niedawna na wszystkich naszych pokazach, i sprawdziły się one idealnie, będąc świetnym zabezpieczeniem, i jednocześnie metodą na zwiększenie bezpieczeństwa.