Przejdź do treści

Nowoczesny taras – zadaszony

tarasy

Każdy, kto budował dom jednorodzinny starał się o to, by wszystko było jak najlepiej zorganizowane. Dlatego też coraz więcej osób prosi o pomoc profesjonalistów. Projektanci wnętrz coraz częściej decydują się na to, by proponować swoim klientom swoje własne autorskie pomysły.

Jak wygląda taki taras?

tarasyTo, czy klient się na nie zdecyduje jest zupełnie innym zagadnieniem. Jednak każdy zgodnie twierdzi, że taras jest jednym z miejsc, które są bardzo ważne jeżeli myśli się o przydomowych przyjemnościach. Przede wszystkim dlatego, że znajduje się on na znacznie bardziej utwardzonym podłożu. Mogą być na nim panele. Dzięki temu wszystko, co zostanie na ich postawione – czy będzie to grill czy meble ogrodowe. Tarasy w Bydgoszczy mają to do siebie, że znajdują się one na tyłach domu. Dlatego, że przy samych drzwiach wejściowych bardzo ciężko by było rozstawić się z zestawem wypoczynkowym. Nowością absolutną są tarasy zadaszone. Są one pewnego rodzaju rzeczą luksusową, bowiem co bardziej kreatywne osoby nie zostawiają dachu z samego drewna. Szczególnie podczas pewnych uroczystości – mile widziane jest zawieszanie białych kawałków materiałów, które dodają lekkości, zwiewności. Deski tarasowe, które są wybierane do tarasów zależą od indywidualnych upodobań. Najczęściej jednak wybierane są deski z ciemnego drewna, ponieważ są one zdecydowanie bardziej uniwersalne. Można dobrać do nich różnego rodzaju meble a także właśnie ewentualne baldachimy.

Coraz częściej też deski wybierane są w kolorach podłogi pokoju,z którego jest wyjście na taras. To powoduje wrażenie, że pokój jest znacznie większy, oraz w drugą stronę. To taras zyskuje. Szczególnie mile widziane takie wrażenia są latem oraz wiosną, kiedy to od razu po wyjściu z łóżka można wyjść i odetchnąć świeżym powietrzem po całej nocy. Coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy instalować podłogi na ogrzewanie podłogowe w pokojach, które prowadzą do tarasu. Wydaje się to dobra opcja, szczególnie wówczas gdy na tarasie odbywają się różnego rodzaju uroczystości czy imprezy ze znajomymi. Letnie noce potrafią dokuczyć, dlatego warto pomyśleć o dodatkowym cieple. Jednak w takiej sytuacji nie ma się żadnej gwarancji, że ciepło jakie będzie panować w domu zagości także na tarasie.

Warto jest jednak spróbować różnych nowatorskich rozwiązań, które będą ciekawe i innowacyjne. Szczególnie wiele takich rozwiązań proponowanych jest w Bydgoszczy. Miejscowi projektanci dbają o to, by każdy ich klient był zadowolony nie tylko z wysokiej jakości usług, ale także z wykonania i aranżacji.