Przejdź do treści

Nowoczesne okulary ochronne

Podczas pracy używamy bardzo wielu substancji, wywołujących duże zapylenie. Podobne zagrożenia dla oczu są również na tych stanowiskach, na których wykorzystywane są narzędzia do wykańczania ścian czy choćby wykonywania w nich otworów, dlatego też okulary ochronne są jednym z najbardziej wymaganych elementów wyposażenia ochronnego.

Robocze okulary do pracy na budowie

sprawdzone okulary budowlane ochronneGłównymi zagrożeniami podczas pracy na naszych stanowiskach są przede wszystkim wysokie zapylenie oraz odpryski od materiałów obrabianych za pomocą narzędzi elektrycznych. Oznacza to iż najzwyklejsze okulary ochronne, jakie można dostać w każdym markecie budowlanym za nieznaczną kwotę, są w warunkach w jakich pracujemy całkowicie nieskuteczne. Wprowadziliśmy więc do inwentarza polecane i sprawdzone okulary budowlane ochronne, z otoczką całkowicie uszczelniającą przestrzeń pomiędzy okularami a twarzą. Te okulary uniemożliwiają przedostanie się pyłu i kurzu do oczu w trakcie pracy, a w połączeniu z maską przeciwpyłową chronią przed takimi zagrożeniami całkowicie. Są również odporne na uszkodzenia mechaniczne, i posiadają atest wytrzymałości, dzięki któremu mogą być wykorzystywane na stanowiskach pracy z dużym poziomem zagrożenia dla zdrowia pracowników. Mimo wysokiego poziomu ochrony, nadal pozostają one bardzo komfortowymi okularami, nie przeszkadzają w pracy i nie wywołują dyskomfortu po długim czasie noszenia.

Co ciekawe, nie przepuszczają one kurzu i pyłu, aczkolwiek posiadają doskonałą wentylację, dzięki której szyby nie parują podczas szczególne intensywnych prac i wysiłku. Są łatwe do czyszczenia i odporne na większość zabrudzeń, w tym i substancjami chemicznymi. Rzadko zdarza się iż owe okulary zostaną poważnie uszkodzone, a w takim wypadku możliwa jest błyskawiczna zmiana szybki.