Przejdź do treści

Niezwykle wytrzymałe odciągi łańcuchowe

Odciągi łańcuchowe

Transport jest jedną z branży w których niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przewożonego ładunku i dowiezienie go w stanie nieuszkodzonym. Najbardziej problematyczny jest jak można się domyśleć transport ciężki, który charakteryzuje się przewożeniem ładunków o bardzo dużej masie i często niemałych gabarytach.

Odciągi łańcuchowe są wytrzymałe

Odciągi łańcuchoweTego typu przedmioty muszą być zabezpieczone za pomocą specjalistycznych sprzętów, które są w stanie utrzymać je w jednym miejscu przez dłuższy czas, a przy tym wszystkim nie stracą na ich wytrzymałości. Ważne jest także aby nie uszkodzić ładunku, który przewozimy, dlatego też mocowanie musi być odpowiednio dobrane co do przewożonego materiału, gdyż nie są one do końca uniwersalne. Przykładowo do transportu elementów delikatnych, o powierzchni łatwej do zarysowania, czy łatwo kruszących się, używamy najczęściej pasów transportowych wykonanych z tworzywa sztucznego, które nie rysuje powierzchni i się w nią nie wbija. Jednak pasy tego typu są bardzo mało wytrzymałe i względnie łatwo je zerwać, wystarczy ostre hamowanie, gdy taki pas znajduje się na ostrej krawędzi takiego przedmiotu. Dlatego też najczęściej stosowane są odciągi łańcuchowe dwuczęściowe, które charakteryzuje ich ogromna wytrzymałość i solidność. Łańcuchy są znacznie bardziej wytrzymałe niż poliestrowe skrawki materiału.

Odciągi łańcuchoweUżywa się ich do transportowania przedmiotów o każdych, a nawet tych największych gabarytach, ze względu na ich wysoką wytrzymałość i szerokie pasmo zastosowań, znalazły się one na wyposażeniu praktycznie każdej firmy w jakiś sposób związanej z transportem. Odciągi są w stanie pracować zarówno w temperaturach bardzo niskich, jak i bardzo wysokich, co wyróżnia je na tle pasów z materiału syntetycznego, które swoją wytrzymałość najczęściej kończą na stu stopniach Celsjusza. Dodatkowo opcja łańcuchowa jest kompletnie odporna na przetarcia, przecięcia, pęknięcia, czy wszelakie uszkodzenia mechaniczne. Występują one w bardzo różnych formach, które gwarantują idealne dopasowanie ich do swoich potrzeb. Wytrzymałość takiego odciągu określa się na podstawie grubości łańcucha, nim ta większa, tym wytrzymalszy. Jedno tego typu urządzenie jest w stanie utrzymać nawet to kilkudziesięciu ton, dlatego też są one niesamowicie wydajne.

Zdecydowanie bardziej popularna jest struktura dwuczęściowa, gdyż pozwala ona na swobodne kontrolowanie długości łańcucha trzymającego dany przedmiot, co z kolei pozwala na dokładniejsze zabezpieczenie transportowanego ładunku. Taka opcja nie istnieje w wypadku wersji jednoczęściowej, dlatego też ta dwuczęściowa przeważa.