Przejdź do treści

Niesamowity urok lilii odmiany palazzo

Moja żona bardzo lubiła kwiaty. Między innymi to był jeden z powodów, dla którego szukaliśmy domu z ogrodem. Niestety, trochę przez brak czasu, ja trochę to obejście wokół domu zaniedbałem, więc możliwości ogrodnicze były ograniczone. Chciałem to nadrobić, by żona mogła realizować zainteresowania. Zająłem się więc stworzeniem odpowiedniej rabaty w ogródku i poszukiwaniem pięknych kwiatów.

Palazzo – przepiękna odmiana lilii

lilia palazzoOczywiście to nie jest tak, że chciałem zająć się w całości ogródkiem, nie pozostawiając nic dla żony. Chciałem tylko jedną część ogarnąć, by zaskoczyć ją, że będzie mogła cały ogród rozwijać wg własnego widzimisię. Na szczęście miałem wiedzę, jakie kwiaty chciała w jakim miejscu umieścić, więc nie popsułbym jej wizji. Wiedziałem, że jednym z jej ulubionych kwiatów, które chciała zasadzić właśnie w konkretnym miejscu ogródka była lilia palazzo. Muszę przyznać, że oglądając te kwiaty na zdjęciach w internecie robiły one bardzo duże wrażenia. A mówię tylko o wyglądzie na zdjęciu – wiadomo, że na żywo ich wygląd byłby jeszcze bardziej niesamowity. Skontaktowałem się więc z hodowlą, która miała właśnie takie kwiaty na swoim stanie i dogadałem się, by pomogli mi zaaranżować moją niespodziankę dla żony. Sam nie byłem ekspertem ogrodniczym, więc możliwe, że bym coś zrobił nie tak, a mając fachowców przy swoim boku wszystko musiało pójść zgodnie z planem.

Efekt końcowy był wyjątkowy. Musze przyznać, że sam byłem na siebie zły, że dopiero teraz się tym zająłem i tak długo nasze ogródek wyglądał tak biednie. Teraz się to zmieni. Żona na widok lilii palazzo wręcz zaniemówiła – była zaskoczona, że pamiętałem o jej ulubionych kwiatach. Teraz będzie miała duże pole do popisu przy aranżacji pozostałej części ogródka.