Przejdź do treści

Nauka obsługi drukarki fiskalnej we wrocławskim sklepie

Praca w sklepie nie była zbyt wymagająca pod względem tego, co trzeba było wiedzieć. Na pewno musiałem mieć w małym paluszku całą ofertę sklepu, wszystkie ceny oraz rabaty. Co jednak niemniej istotne, musiałem znać się na obsłudze wszystkich urządzeń, które były na miejscu.

Obsługa drukarek fiskalnych we wrocławskich firmach była podobna

drukarka fiskalna wrocławPoczątkowo zabraliśmy się za naukę tego, co było w ofercie, cen i promocji. Później przyszedł czas na nieco bardziej techniczne sprawy – w sklepie znajdowało się też kilka urządzeń, które musiałem w pełni ogarniać. Centrala przeciwpożarowa, tak samo jak bezpieczniki i oświetlenie były bardzo proste do opanowania. Nieco więcej problemów sprawiła mi drukarka fiskalna. Okazało się bowiem, że tak jak używanie jej nie jest trudne, to już wymiana rolki papieru bywa nieraz skomplikowana. Pół biedy, gdy drukarce zabraknie papieru gdy nie ma nikogo przy kasie. Znacznie gorzej jest wtedy, gdy klient czeka za paragonem, a my musimy go wystawić od razu. Wówczas do tego wszystkiego dochodził jeszcze stres oraz chęć zrobienia tego jak najszybciej. Jeśli w ogóle tematem była drukarka fiskalna Wrocław nie miał zbyt wielu punktów, w których można było coś takiego zakupić. Miało to zarówno wady jak i zalety. Jeśli nauczyłem się obsługi drukarki fiskalnej tutaj, to była ogromna szansa, że w następnym sklepie, w którym będę pracował, też uda mi się trafić na taki sam model. Wówczas nie będę musiał przechodzić całego tego szkolenia na nowo, i zapunktuję u swojego przyszłego pracodawcy.

Papier w drukarce kończył się regularnie, ja zaś z każdą kolejną wymianą czułem się pewniej. W pewnym momencie wyszkoliłem się do tego stopnia, że zajmowało mi to dosłownie kilka chwil. Ludzie w ogóle nie odczuwali tego, że właśnie wymieniłem całą rolkę papieru.