Przejdź do treści

Naturalne kosmetyki dla każdej kobiety

Któregoś dnia, gdy wstałam rano bardzo się zdziwiłam. Zobaczyłam jakiś pyłek na ręce i myślałam, że dotknęłam się czegoś brudnego. Szybko okazało się, że źródłem tego pyłku była moja ręka. Skóra strasznie mi się przesuszyła i zaczęła się łuszczyć. Zawsze byłą dość sucha, jednak nigdy nie działo się coś takiego. Musiałam szybko na to zaradzić.

Zmiana kosmetyków na ekologiczne

kosmetyki naturalne dla kobietZadzwoniłam do dermatologa i powiedział mi, że należy zmienić kosmetyki, ponieważ te, których używam, zawierają niepotrzebne silikony i różne dodatki, które mogą oddziaływać w ten sposób na moją skórę. Nie wszystko jest delikatne dla skóry i działa we właściwy sposób. Skóra zaczęła się buntować na takie dodatki i musiałam przerzucić się na inne produkty. Musiały być to kosmetyki naturalne dla kobiet na bazie samych naturalnych składników i bez dodatkowych substancji. Najlepsze są różne olejki, które mają drogocenne właściwości, nawilżają skórę i jednocześnie nie aplikujemy dzięki nim żadnych zbędnych dodatków. Poza tym, kupiłam sobie żel pod prysznic bez detergentów, który znalazłam w sklepie internetowym. Polecało go wiele kobiet, które miały podobne problemy do mojego, dlatego zaufałam i zamówiłam. Oprócz tego wzięłam też balsam z olejkiem z róży i wyciągami z pestek różnych nasion, mających działanie regenerujące i nawilżające skórę. gdy otrzymałam zamówienie, mogłam przejść do testowania tych wszystkich produktów z wielką ciekawością.

Na pierwszy ogień poszedł żel pod prysznic, z którego byłam zadowolona, ponieważ delikatnie oczyścił skórę i nic mnie nie szczypało ani nie wysuszyło. Następnie nałożyłam olejek z pestkami nasion i bardzo szybko się wchłonął w moją skórę, nie musiałam czekać. A olejek ukoił moją skórę i pięknie natłuścił, dzięki czemu przestała się łuszczyć.