Przejdź do treści

Najmocniejsze myjki z wysokim ciśnieniem

Ciśnieniowe myjki używane są do bardzo wielu zastosowań, przede wszystkim do tych które wymagają bardzo dużej siły, przekraczającej ludzkie możliwości. Są więc stosowane w przemyśle, do czyszczenia maszyn produkcyjnych, używa się ich do prania starych dywanów czy zapuszczonej tapicerki, a także w ogrodnictwie.

Myjka ciśnieniowa o najwyższej mocy

mocne myjki ciśnieniowe 200 barW ogrodach często używane są kamienie, które służą do tworzenia efektownych ścieżek, bardzo dobrze komponujących się z resztą wyglądu ogrodu. Problemem jest jednak utrzymanie takich ścieżek w idealnej czystości czy wyglądzie, gdyż jak każdy kamień, także i owe ścieżki szybko ulegają zabrudzeniu i naturalnemu niszczeniu, więc muszą być doglądane praktycznie codziennie. Niestety, jak wszystko co pozostawione jest na otwartym powietrzu także i owe kamienie należą do bardzo trudnych do wyczyszczenia, więc w tym wypadku niezastąpione są myjki ciśnieniowe, zwłaszcza te mające najwyższą moc. W ogrodnictwie szeroko stosowane są mocne myjki ciśnieniowe 200 bar, które mają najwyższą moc dopuszczoną do użycia poza pomieszczeniami przemysłowymi. Nadają się do większości prac konserwacyjnych, do których używane są narzędzia ciśnieniowe. Mogą być używane całkowicie samodzielnie, do czyszczenia kamieni czy posadzek za pomocą wyłącznie wody, lub też używane z wieloma preparatami do czyszczenia kamienia, które posiadają możliwość aplikacji za pomocą myjki ciśnieniowej. 

Mają jednak na tyle wysokie ciśnienie, iż mogą wykonywać większość zadań dotyczących czyszczenia powierzchni bez żadnych dodatkowych środków czyszczących w zbiorniku. Myjki o takiej mocy można dostać najczęściej u samych producentów, gdyż rzadko są one poszukiwane przez prywatne osoby, nie potrzebujące raczej narzędzia o tak dużym ciśnieniu do prostych prac w domu czy ogrodzie.