Przejdź do treści

Najlepsze zlewy kuchenne

 

W produkcji zlewozmywaków wykorzystywane są różne materiały, które mają różną jakość i wytrzymałość. Musi on przede wszystkim być odporny na rdzę, ponieważ będzie stale poddawany działaniu wilgoci. Ważny jest także jego montaż.

Jaki wybrać zlewozmywak do kuchni?

zlewozmywaki granitoweKuchnia powinna być urządzona w praktyczny sposób, ponieważ każdego dnia z niej korzystamy. Poza odpowiednim rozplanowaniem mebli i urządzeń gospodarstwa domowego, istotny jest dobór odpowiedniego zlewu, który będzie wykorzystywany na kilka sposobów. Przy jego wyborze, trzeba brać pod uwagę kilka aspektów, a mianowicie: jak dużo miejsca mamy na blacie kuchennym, jak duża jest kuchnia, czy posiadamy zmywarkę i ilu jest domowników w domu. Bez względu na udzielone odpowiedzi, najlepsze będą zlewozmywaki granitowe, które mogą być w wersji jedno lub dwukomorowej. Granit jest bardzo wytrzymałych i odpornym na uszkodzenia materiałem, dlatego też jest często polecany w tego typu produktach. Granitowe zlewy z uwagi na wysoką zawartość minerałów, mają gładką powierzchnię, którą łatwo utrzymać w czystości. Co do montażu, to są dostępne modele, które można zamontować na lub pod blatem albo nawet podwiesić na specjalnym stelażu. Jedno i dwukomorowe zlewy mogą mieć dodatkowe ociekacze po jednej albo obu stronach, dzięki czemu będziemy mieli miejsce na odkładanie czystych naczyń, zanim je schowamy do szafek. Poza granitowymi, dostępne są jeszcze zlewy ze stali nierdzewnej, ceramiki czy tworzywa sztucznego. Jednak ich trwałość jest nieco niższa.

Za zlewozmywak granitowy trzeba zapłacić od około trzystu do sześciuset złotych. Dzięki solidnemu wykonaniu, będą służyły przez wiele lat. Możemy je kupić w kilku kolorach, a mianowicie w czarnym, białym, szarym i beżowym, które będą pasować w każdej kuchni.