Przejdź do treści

Najlepsze tablice pod obraz

Malarska tablica pod płótno to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia warsztatu każdego profesjonalnego malarza. Porządna, wygodna tablica będzie wyłącznie ułatwieniem, zwłaszcza podczas malowania na nierównym podłożu, w plenerze, czy w dowolnym miejscu gdzie warunki do malowania nie są idealne.

Tablica pod malowanie obrazu

tablice malarskieMalarska tablica jest pozornie najzwyklejszą drewnianą płytą, na której mocuje się płótno obrazu za pomocą sznurków czy, bardziej współcześnie, elastycznych taśm. Coraz częściej nie jest to jednak zwykła deska, a konstrukcja która ma za zadanie pomóc malarzowi w tworzeniu obrazu, i nie wpływać na jego jakość w negatywnym stopniu. Tablice malarskie coraz częściej wykonywane są więc z tworzyw sztucznych, gdyż dotychczasowo najpopularniejsze drewno ma tendencję do wchłaniania farby, i niszczenia z czasem. Tworzywa syntetyczne są natomiast lżejsze, tak samo trwałe lub nawet bardziej wytrzymałe niż drewniane konstrukcje, i pomagają dzięki temu w przenoszeniu całego wyposażenia, znacznie odchudzając ekwipunek malarski. Najlepsze tablice nie są lakierowane czy impregnowane, przede wszystkim z racji iż farby czy środki zabezpieczające mogłyby wchodzić w reakcję z farbami używanymi przez malarza lub też z gruntem.

Porządne, trwałe tablice pod obraz można dostać w każdym profesjonalnym sklepie artystycznym, a w przypadku braku poszukiwanego rozmiaru tablicy można zlecić jej wykonanie u jednego z wielu producentów sprzętu artystycznego, jacy wykonują tego rodzaju wyposażenie na zamówienie. Najczęściej jednak nie ma większego problemu w znalezieniu tablicy o wymaganych rozmiarach, gdyż są one sprzedawane w bardzo zróżnicowanych wielkościach. Niemal każdy artysta może więc szybko znaleźć tablicę o potrzebnych mu rozmiarach.