Przejdź do treści

Najlepsze kremy konopne

W drogeriach i sklepach kosmetycznych, można znaleźć niemalże setki przeróżnych produktów do skóry, włosów i paznokci. Przeważnie najczęściej wybierane są kremy, ponieważ stanowią jeden z podstawowych elementów stałej pielęgnacji.

Jakie działanie mają kremy konopne?

krem konopny sklepWybór idealnego kremu do twarzy wcale taki prosty nie jest, gdyż na rynku znajdziemy ich setki, jak nie tysiące. Mnóstwo producentów oferuje produkty do twarzy, które zawierają przeróżne wyciągi, ekstrakty, olejki czy masła. Ich działanie może być odmienne, w zależności od składników. Nie mniej jednak znajdziemy w sklepach też kremy uniwersalne, które mają tak dobrany skład, aby mogły być stosowane przez kobiety o cerze tłustej, mieszanej, wrażliwej czy nawet z oznakami starzenia się. Jednym z nich jest krem konopny sklep z produktami cbd na pewno będzie go miał w swojej ofercie. Jest to produkt wysokiej jakości, który przeważnie ma dość krótki skład jak na kremy. Przede wszystkim zawiera naturalne wyciągi i ekstrakty roślinne, esencje owocowe, witaminy, a także olejki. Wśród tych ostatnich, najważniejszy jest olej konopny cbd, który wykazuje dobroczynne działanie nie tylko na skórę. Jest on pozyskiwany w wyniku ekstrakcji CO2 z kwiatów konopi siewnej i nadaje się do spożycia lub też do użytku zewnętrznego. Producenci kosmetyków już dawno go docenili i wykorzystali do produkcji wszechstronnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Kremy konopne, poza działanie nawilżającym i ochronnym, skutecznie regenerują skórę.

Niewątpliwą zaletą kremów z zawartością olejku cbd, jest ich uniwersalny charakter. Są przede wszystkim lekkie, zatem nie zatykają porów i nie tworzą na skórze tłustego filmu. Szybko się wchłaniają, przez co mogą być stosowane jako baza pod makijaż.