Przejdź do treści

Najczęstsze miejsca wycieków płynu wspomagania

 

W przypadku gdy zauważymy, że układ wspomagania kierownicy w naszym samochodzie nie funkcjonuje tak jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni może to oznaczać, że w którym z głównych elementów nastąpił wyciek płyny hydraulicznego. Wypływ ten powinien być jak najszybciej zlokalizowany przez doświadczonego mechanika samochodowego. 

Na które elementy układu wspomagania zwrócić uwagę?

pompa wspomagania - citroenPrzez wielu specjalistów z zakresu motoryzacji układ wspomagania jest jednym z najważniejszych seryjnie montowanych systemów w dzisiejszych samochodach. W celu zlokalizowania ewentualnych wycieków doświadczony mechanik samochodowy zobligowany jest sprawdzić wszystkie elementy układu kierowniczego takie jak: przekładnia kierownicza, wszystkie wężyki układu kierowniczego oraz pompa wspomagania – Citroen jest obecnie jedną z najlepszych marek, które stawiają na wytrzymałość tego typu części. To właśnie wyżej wspomniane części są najbardziej narażone na wycieki płyny hydraulicznego i to właśnie one powinny być sprawdzane pierwsze w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nie prawidłowości w funkcjonowaniu układu wspomagania kierownicy. Częstym rozwiązaniem problemu jest uzupełnienie brakującego płynu hydraulicznego oraz odpowietrzenie całego układu tak aby zamontowany w niej układ mógł poprawnie funkcjonować. Wszelkie naprawy powinny być wykonywane przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę. Jeśli nie znamy się na mechanice pojazdowej nie powinniśmy przeprowadzać takich napraw na własną rękę.

Mechanicy zalecają regularne przeglądy elementów odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie całego układu kierowniczego. Najdrobniejszy wyciek może znacząco utrudnić codzienne użytkowanie pojazdu, ponieważ kręcenie kierownicą będzie zauważalnie trudniejsze. Nie należy zwlekać z naprawą ponieważ koszta późniejszej naprawy mogą znacząco wzrosnąć.