Przejdź do treści

Na zdrowe nogi – pończochy przeciwżylakowe Pani Teresa

Bolące i ciężkie nogi to problem wielu dorosłych osób. Dotyka on zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Siedzący tryb życia albo stojąca praca sprzyjają problemom z krążeniem krwi w kończynach, co prowadzi do powstawania różnych nieprzyjemnych zwyrodnień i degeneracji żył. Profilaktyka opiera się nie tylko na podejmowaniu aktywności fizycznej poza godzinami spędzanymi w wymuszonej pozycji, ale również na doraźnym stosowaniu asortymentu medycznego.

Dla kogo pończochy przeciwżylakowe?

pończochy przeciwżylakowe pani teresaO co dokładnie chodzi? O wyroby uciskowe, do których należą również pończochy przeciwżylakowe Pani Teresa. To pierwszy wybór dla wszystkich, którzy doświadczają dyskomfortu związanego z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krążenia. Są one przeznaczone i dla kobiet, i dla mężczyzn, a ze względu na szeroki wachlarz możliwych opcji – każdy może dopasować rodzaj pończoch do indywidualnych potrzeb i upodobań. Doboru kompresji dokonuje się w porozumieniu z lekarzem, natomiast samodzielnie również można dopasować kilka parametrów. Pod uwagę należy wziąć kolorystykę produktu oraz wykończenie części palcowej (może być ona otwarta lub zamknięta) i mankietu (w formie pasków lub punktów silikonowych). Rozmiar dobiera się dokonując pomiarów w kilku miejscach na nodze, aby jak najlepiej dopasować pończochę do kończyny. Dzięki temu noga pozostaje odpowiednio uciśnięta, a pończocha działa leczniczo.

Co ważne – istnieją również przeciwwskazania. Nie jest ich wiele, ale należy nadmienić, że tego rodzaju produkty przeciwżylakowe nie są przeznaczone dla osób cierpiących na następujące schorzenia: miażdżycę kończyn dolnych, zapalenie stawów, stopę cukrzycową i chorobę Burgera. W pozostałych przypadkach pończochy sprawdzą się należycie, a stosowanie ich przyniesie korzyści i ulgę.