Przejdź do treści

Montaż ogrodzenia panelowego i balustrady

balustrady

Ogrodzenie jest elementem konstrukcyjnym, który otacza naszą działkę. Funkcją ogrodzenia jest ochrona naszej posesji przed wejściem osób nie powołanych, wjazdu samochodu lub przed zwierzętami. Ogrodzenia, jakie montuje się wokół działki wykonywane są z różnych materiałów.

Balustrady z Warszawy dobrze się mocuje

balustradyDo tych materiałów można zaliczyć, stal, aluminium, beton, cegły, tworzywa sztuczne lub drewno. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się ogrodzenia panelowe. Do niedawana takie ogrodzenia były kojarzone tylko z terenami firm lub obiektów sportowych, a nie z ogradzaniem działek przy domowych. Montaż takiego ogrodzenia wygląda podobnie jak montaż ogrodzenia z siatki. Pierwszym krokiem jest wbudowanie słupków, a następnie montaż do niego paneli ogrodzeniowych. Panele takie można montować poprzez spawanie aluminium lub stali. Czasem także balustrady-warszawa z paneli mocuje się przy pomocy nitów, drutów lub śrubokrętów. Montaż ogrodzenia panelowego odbywa się dużo szybciej oraz sprawniej niż tradycyjnej siatki ogrodzeniowej. Bardzo często do tego ogrodzenia także podmurówki. Ogrodzenia panelowe w porównaniu z siatkami ogrodzeniowymi są bardzo stabilne i na pewno trwalsze, dzięki czemu będzie służyło przez wiele lat. Oczywiście jeśli właściciel będzie odpowiednio dbał o nie i je konserwował. Ogrodzenia panelowe powinny posiadać warstwę cynku, która wpływa na lepszą wytrzymałość oraz odporność na korozję oraz szkodliwe warunki atmosferyczne. W Warszawie istnieje firma, która zajmuje się montażem ogrodzenia panelowego razem z bramami. Bramy wjazdowe i garażowe w takim przypadku powinny pasować swoim wyglądem do zamontowanego ogrodzenia. Do tego bardzo popularna jest automatyka do bram, która sprawi, że nasza brama wjazdowa będzie otwierać się automatycznie.

Najczęściej spotykane ogrodzenia panelowe są wykonane z metalu, jednak spotkać także można ogrodzenia panelowe drewniane, czy takie wykonywane z betonu, a raczej płyt żelbetowych prefabrykowanych.