Przejdź do treści

Montaż odkurzaczy centralnych – o czym trzeba pamiętać?

Odkurzacze centralne

Żyjemy w bardzo szybkich czasach. Każdy z nas ma na głowie masę obowiązków, dlatego staramy się na każdym kroku ułatwić sobie jak najbardziej pracę, po to aby zajmowała ona nam jak najmniej czasu. Właśnie po to powstała pralka.

Jak wygląda montaż odkurzaczy centralnych?

Nadal nikt za nas nie wywiesi prania a jednak odchodzi nam bardzo dużo pracy przy praniu. Od kilku lat coraz większą popularnoOdkurzacze centralneścią cieszą się też odkurzacze centralne. Są bardzo ciche, niezawodne i przede wszystkim niezwykle wygodne w użytkowaniu. Wszystko dzięki temu, że odkurzacz jest stacjonarny, zamontowany gdzieś z dala od pomieszczeń mieszkalnych. My pracujemy jedynie z rurą odkurzacza, którą podłączamy do gniazda w ścianie. W ten sposób nie musimy przejmować się hałasem, ponieważ do nas zwyczajnie nie dochodzi. Ponadto zamiast ciągnąć za sobą odkurzacz wystarczy, że przeczepimy rurę do innego gniazda. Do tego dochodzi fakt, że cały kurz i zanieczyszczone powietrze odciągane jest do jednostki centralnej i dalej wypychane na zewnątrz budynku. Ma to szczególnie duże znaczenie jeśli posiadamy w domu alergika. Odkurzacze centralne posiadają jednak też swoje wady a właściwie jedną wadę. Jest nią sam tani montaż odkurzaczy centralnych. Dla wielu rodzin jest to nadal zbyt kosztowna inwestycja. Nie tylko sam odkurzacz ale też odkurzacz centralny instalacja są bardzo kosztowne, przez co zniechęcają wielu z nas do zakupu. Trzeba jednak pamiętać, że centralne odkurzacze mają nam służyć przez dużo dłuższy czas niż tradycyjne odkurzacze. Sam producent daje nam dwudziestoletnią gwarancję. Montaż odkurzaczy centralnych jest też kłopotliwy z tego względu, że wymaga zainstalowania rur wewnątrz ścian. Jeśli nie mamy możliwości instalacji jeszcze w trakcie budowy to musimy liczyć się z dość kosztownym i niewygodnym remontem. Remontując ściany po tego typu pracach możemy skorzystać z tradycyjnego tynkowania lub odświeżyć wygląd domu montując kamień dekoracyjny. Szczególnie mocno polecany jest kamień dekoracyjny z Krakowa. Dom prezentuje się elegancko i bardzo atrakcyjnie, natomiast po kuciu ścian nie pozostają żadne ślady. Jeszcze jedną ważną rzeczą o której należy pamiętać przy montażu jest to aby wybrać odpowiedniego fachowca. Aby odkurzacze centralne mogły sprawnie działać i się nie zapychać potrzeba naprawdę przemyślanego planu i bardzo fachowego montażu. Nie próbujmy robić tego na własną rękę, tym bardziej, że możemy w ten sposób pozbawić się gwarancji producenta.

O tym wszystkim należy pamiętać rozważając montaż odkurzacza centralnego w swoim domu. Ponieważ jest to kosztowna inwestycja nie ma w niej miejsca na błędy.