Przejdź do treści

Miniaturki samochodów – metalowe resoraki

 

Czy istnieje coś co można kolekcjonować przez lata, a jednocześnie służy jako idealna zabawka zarówno dla chłopców jak i dziewczynek? Tak. Są to samochodziki resoraki, które cieszyły już naszych dziadków i rodziców, potem były naszymi zabawkami, a teraz mogą cieszyć nasze dzieci. Resoraki nadal są jednymi z najczęściej kupowanych zabawek.

Trwałe metalowe resoraki

metalowe samochody resorakiDobre jakościowo miniaturowe samochodziki cechują się oddaniem nawet najmniejszych szczegółów tych prawdziwych modeli samochodów. Pozwalają nie tylko uczyć się motoryzacji i zapamiętywania marek samochodów, ale przy ich pomocy można uczyć dziecko zasad ruchu drogowego. Oprócz tego służą również do organizowania ekscytujących wyścigów. Na rynku obecnie dostępne są resoraki chyba wszystkich istniejących na świecie marek i modeli samochodów. Pozwala to szerokie pole do zostania kolekcjonerem miniatur. Kupując resoraki warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Plastikowe samochodziki bardzo szybko ulegają zniszczeniu i nie służą dziecku długo, lepszym rozwiązaniem są metalowe samochody resoraki. Wykonane z lepszych materiałów zabawki nie ulegną zniszczeniu i często są przetrwać wiele lat. Dla kolekcjonowania duże znaczenie ma skala samochodów. Najbardziej dostępne i popularne skale to: 1:87, 1:72, 1:66, 1:43 i 1:18. Resoraków nie powinno przechowywać się w niedbały sposób, wrzucone do pudełka lub worka. Ocierające się o siebie zabawki bardzo szybką nabierają rys na lakierze i szybko się niszczą. Oczywistym rozwiązaniem jest ustawienie kolekcji na półce. Oprócz tego, że zabawki nie ulegają zniszczeniu to jeszcze stanowią piękną ozdobę pokoju, zwłaszcza jeśli jest ich dużo i kolekcja jest imponująca.

W przypadku metalowych resoraków wrażenie robią samochodziki przytwierdzone do ścian pokoju za pomocą małych magnesów. Tworzy to niesamowity efekt wizualny, a jest proste i tanie w wykonaniu.