Przejdź do treści

Miękka w dotyku kołderka dla niemowlaka

Okres tuż po urodzeniu jest wyjątkowy. Dziecko poznaje otaczający je świat. W tym szczególnym okresie potrzebuje wyjątkowej troski i opieki. Niemowlęta najlepiej czują się w obecności mamy i taty. Są całkowicie zależne od innych ludzi. Przesypiają większość czasu. Najchętniej śpią pod miękką kołderką lub kocykiem.

Niemowlęta uwielbiają spać pod puszystymi kołderkami

kołderki dla niemowlątNiemowlęctwo jest wyjątkowym okresem w życiu każdego człowieka. Okres niemowlęctwa trwa od momentu urodzenia do momentu ukończenia przez dziecko drugiego roku życia. W tym okresie następuje intensywny rozwój dziecka. Niemowlę chce stale przebywać w obecności bliskich osób. Najczęściej taką osobą jest matka. Dziecko denerwuje się, kiedy nie ma jej w pobliżu, co objawia się najczęściej płaczem. Rozłąkę z rodzicem pomoże ukoić pluszowa maskotka, miękki kocyk albo kołderka. Kolorowe kołderki dla niemowląt dostępne są w różnych rozmiarach i cenach. Miękka i ciepła w dotyku kołderka koi zmysły dziecka i sprawia, że czuje się ono bezpiecznie w swoim własnym łóżeczku. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się kołderki sensoryczne, które mogą stanowić wsparcie w terapii sensorycznej dziecka. Tego typu kołderka dla dziecka nie może być ani za ciężka, ani za lekka, powinna mieć również odpowiedni wymiar, który będzie proporcjonalny do wzrostu dziecka. Kołderki sensoryczne są zalecane dla dzieci nadpobudliwych, które mają problemy z zaśnięciem, często płaczą i są niespokojne.

Dobry, spokojny sen jest niezwykle ważnym elementem w życiu niemowlęcia. Niemowlęta przesypiają nawet trzy czwarte doby. Miękka kołderka wykonana z odpowiedniego materiału  pomoże dziecku zasnąć. Dzieci niespokojne, nadpobudliwe potrzebują odpowiednich warunków, aby się wyciszyć przed snem. Pomoże w tym kołderka sensoryczna.