Przejdź do treści

Metoda cieniowania w makijażu permanentnym brwi

Chcesz mieć idealne, pięknie podkreślone i wyraziste brwi ale brakuje ci czasu aby codziennie malować je kredką lub cieniem? Możesz wprawdzie wykonać hennę u kosmetyczki, ale nie zawsze wygląda to naturalnie, a zabieg i tak trzeba powtarzać co miesiąc. Rozwiązaniem będzie makijaż permanentny. 

Czy warto wykonać makijaż permanentny brwi metodą cieniowania?

makijaż permanentny brwi - metoda cieniowaniaBardzo ostatnio popularna metoda jeśli chodzi o makijaż permanentny brwi – metoda cieniowania, polega na zabarwieniu skóry pigmentem w miejscu brwi, pod włoskami. Pozwala to na wizualnym skorygowaniu kształtu, możliwe jest też uzupełnienie drobnych niedostatków. Efekt, który uzyskamy przypomina brwi pomalowane kredką lub cieniem. Dobrze jednak wiedzieć, że metoda ta niekoniecznie nadaje się do zagęszczania brwi. Jeśli na tym nam zależy, a nasze brwi są bardzo cienkie i w złej kondycji,  a chcemy je poprawić za pomocą makijażu permanentnego, dużo bardziej sprawdzi się metoda włoskowa lub piórkowa. Metoda cieniowania na słabych i bardzo delikatnych brwiach będzie wyglądać nienaturalnie. Miesiąc przed zabiegiem dobrze jest nie depilować brwi, aby później łatwiej było wydobyć ich naturalny kształt. Cieniowanie pomaga podkreślić i uwydatnić naturalny kształt brwi i dodaje im koloru. Ostatnio bardzo modna staje się odmiana tej metody – ombre brwi. Polega ono na wycieniowaniu brwi przy użyciu kilku barwników stopniowo przechodząc od barw jaśniejszych do ciemniejszych. W ten sposób brwi zyskują głębię oraz ciekawy, trójwymiarowy wygląd. 

Makijaż permanentny sprawi, że nasze brwi będą wyglądały perfekcyjnie nawet do pięciu lat, choć zabieg nie należy do tanich. Wydamy na niego od 800 do 1500 zł, dlatego też podstawą jest aby wybrać sprawdzony salon z poleconą lingerystką, która ma doświadczenie oraz pewną rękę.