Przejdź do treści

Lekki rowerek dla dziecka

 

Kiedy maluch ma już za sobą naukę jazdy na rowerku biegowym i skończył trzy lata, to można mu sprawić prawdziwy rower z pedałami. W zależności od wieku i wzrostu malucha, dobiera się odpowiedni rozmiar kół, które decydują o wielkości roweru. 

Z czego są wykonane rowerki dla dzieci?

lekki rower dla dziecka 16Po rowerku biegowym przychodzi czas na naukę na prawdziwym rowerze, z tym, że musi on jeszcze posiadać pomocnicze, boczne kółka, które w razie potrzeby można odkręcić. Rowery dla najmłodszych dzieci są wykonane z aluminium, natomiast dla nieco starszych ze stali. Lekki rower dla dziecka 16 cali jest przeznaczony dla malucha w wieku od czterech do sześciu lat, gdyż dziecko w tym wieku ma wzrost od stu dziesięciu di stu dwudziestu centymetrów. Żeby jazda była przyjemna, rower musi posiadać odpowiednie wyposażenie, na które się składa przede wszystkim wygodne siodełko z regulacją wysokości. Podobnie wygląda sprawa z kierownicą, która również musi mieć funkcję obniżania i podnoszenia, ponieważ dzieci mają różny wzrost w określonym wieku. W miejscach, gdzie się trzyma kierownicę, znajdują się antypoślizgowe gumy, które przeciwdziałają ślizganiu się dłoni. Łańcuch roweru jest obudowany specjalną osłoną, która chroni dziecko przez ubrudzeniem smarem. W rowerku bardzo ważne są hamulce, które w tych modelach są typu V-break, czyli maksymalnie proste w zastosowaniu i zapewniające minimalną drogę hamowania. Niektóre dzieci w tym wieku nie potrafią jeszcze jeździć na dwóch kółkach, dlatego rowerki są wyposażone w boczne kółka.

Nauka jazdy na rowerze w rozmiarze 16 cali, może się odbywać na dwa sposoby. Z przykręconymi dwoma, bocznymi kółkami, lub bez nich, ale za to z asekuracyjnym kijkiem – pchaczem za plecami dziecka, którzy trzyma rodzic w trakcie nauki jazdy.