Przejdź do treści

Leczniczne ekstrakty konopne

 

Zapewne wielokrotnie spotkali się Państwo z określeniem, że marihuana zawiera bardzo dużo cennych składników, które znacznie poprawiają pracę naszego organizmu. Bez wątpienia jest to prawdą i zostało to udowodnione licznymi badaniami. Trzeba jednak mieć również świadomość tego, że Cannabis Indica nie jest jedyną odmianą konopii występującą na świecie. Inne odmiany również mają niezwykłe właściwości.

Sprawdzone produkty z konopii

prozdrowotne produkty konopneWspomniano wcześniej o innych odmianach konopii, które mogą mieć ciekawe właściwości. Przykładem może być tutaj chociażby odmiana Cannabis Sativa, która może być Państwu bardziej znana jako konopie siewne. Niekiedy określane są one również jako konopie przemysłowe. Niegdyś rośliny te były w Polsce bardzo często uprawiane i świetnie się sprawdzały zarówno w kuchni jak i w celach leczniczych. Jakoś tak się niefortunnie złożyło, że z biegiem czasu o tych roślinach nie bywało zbyt głośno i zaczęły być one uprawiane znacznie rzadziej. Obecnie jednak znów wraca moda na korzystanie z różnych produktów konopnych. Prozdrowotne produkty konopne są cenione głównie ze względu na to, że zawierają słynny składnik jakim jest CBD. Jest to skrót od kannabinoidów, które w skuteczny sposób pobudzają do działania nasz układ immunologiczny. Szczególnie cenione w naszym kraju są olejki CBD, które są obecnie sprzedawane głównie w większych sklepach ze zdrową żywnością.

Na chwilę obecną bardzo dużo osób mieszkających w Polsce korzysta z produktów konopnych. Ceni się je przede wszystkim za to, że mają silne działanie uspokajające. Zalecane są więc one osobom, które zmagają się z bezsennością. Dodatkowo produkty konopne wpływają świetnie na nasz układ krwionośny oraz immunologiczny przez co dochodzi do większej produkcji białych krwinek.