Przejdź do treści

Leasing operacyjny najczęściej wybierany przez polskie firmy

Branża leasingowa w ciągu ostatniej dekady osiągnęła gigantyczne wzrosty w zakresie udzielanego zaangażowania. Z roku na rok polscy przedsiębiorcy biorą coraz więcej leasingów. Dzisiaj korzystamy z tego rodzaju finansowania przy zakupie samochodów osobowych, dostawczych, maszyn czy nawet fotowoltaiki. Najczęściej wybieranym rodzajem leasingu jest leasing operacyjny.

Proste i zrozumiałe leasingi operacyjne

leasing samochodów środa wielkopolskaKażdy przedsiębiorca może skorzystać z leasingu operacyjnego lub finansowego. Nie wnikając w dokładne różnice chodzi o rozliczenia vatu. W przypadku leasingu operacyjnego jest on doliczany do każdej raty leasingowej. Przedsiębiorca może odzyskać zapłacony w każdej opłacie podatek vat. Banki i firmy, które oferują leasing samochodów Środa Wielkopolska zawsze sugerują swoim klientom skorzystanie z leasingu operacyjnego. Jego warunki są bardzo łatwe do zrozumienia. Firma biorąca taki leasing płaci opłatę wstępną, miesięczne raty leasingowe i ostatnią fakturę wykupu. Na harmonogramie widzimy dokładnie ile zapłacimy za samochód, który w tej sposób do firmy kupimy. Jeśli firma korzystająca jest na vacie to rozlicza sobie ten podatek i jego zwrot. Jeśli nie rozlicza się z tego podatku to może jedynie wliczyć odpowiednią część faktury w koszty swojej działalności. Przy rozliczaniu vatu od pojedynczych rat na pewno można czuć się bezpieczniej pod względem ewentualnych kontroli skarbowych.

Popularność leasingów jest dzisiaj ogromna. Możemy kupić do firmy zupełnie nowy samochód posiadając jedynie niewielką część jego wartości. Możemy rozwinąć park maszynowy i kupić nowoczesne urządzenia płacąc za nie niskie miesięczne raty. A na dodatek wszystko możemy rozliczyć w kosztach działalności co przynosi dodatkowy zysk w postaci mniejszego podatku.