Przejdź do treści

Kto używa podłużnych szakli?

W nowoczesnym transporcie często konieczne jest przewożenie różnych towarów w kontenerach. Ich transport jest możliwy tylko dzięki temu, że stosuje się odpowiednie ujednolicone rozwiązania, które pozwalają na szybkie zawieszanie ich na dźwigach oraz przeładunek. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działają takie systemy transportowe.

Jakich szakli używa się w transporcie?

szakle do mocowaniaJedną z kluczowych kwestii podczas organizacji transportu bardzo ciężkich przedmiotów, jak na przykład kontenery, jest zastosowanie odpowiednich szakli. Czym one są? To specjalne stalowe uchwyty, do których montuje się zawiesia, haki albo liny stalowe. Można powiedzieć, że są to swego rodzaju wymienne stalowe oczka. Dzięki nim transport przedmiotów i towarów jest łatwiejszy, a my nie musimy obawiać się, że oczko kontenera jest w złej jakości. Szaklę zawsze można zdemontować i wymienić na nową, gdy zajdzie taka potrzeba albo zastosować bardziej wydajny model, który ma większą nośność. Jeżeli interesują nas szakle do mocowania to warto wiedzieć, gdzie można je kupić. Działa w naszym kraju wielu producentów, którzy mają w swojej ofercie niezwykle ciekawe modele. Mogą one mieć charakter stały lub tymczasowy i będą różniły się od siebie budową mocowania. Może być to zarówno prosta zawleczka jak i nakrętka kontrująca, która będzie wymagała klucza, aby dało się ją usunąć.

Ze wszystkich rozwiązań technologicznych, z których korzysta się w transporcie, to właśnie szakle są jednymi z tych, które zapewniają nam największy komfort wykorzystywania. Dzięki nim bezpiecznie będziemy stosować nie tylko zawiesia łańcuchowe, ale też stalowe liny plecione, które są ekstremalnie wytrzymałe. W portach standardowo stosuje się rozwiązania tego typu i to na szeroką skalę.