Przejdź do treści

Książki pisane przez franciszkanina

 

W poszukiwaniu odpowiedniej literatury religijnej natykamy się na wiele autorów, którzy są inspirujący. Często jednak poszukujemy konkretnych pozycji zajmujących się uzdrawianiem i uwalnianiem ducha albo o miłości. Gdzie możemy poszukać świadectw o cudach Ducha Świętego?

Ojciec Witko o uzdrawianiu ducha

książki ojca witkoOjciec Józef Witko to franciszkanin, kaznodzieja i lider ruchu charyzmatycznego, który od kilkunastu lat odprawia msze święte w intencji uzdrowienia i uwolnienia duchowego. W tych mszach uczestniczy co roku kilkadziesiąt tysięcy wierzących przyjeżdżający z różnych rejonów Polski i zapewne nie tylko. Książki ojca Witko zajmują się głównie tematyką uzdrawiania i uwolnienia duszy, jednak poza nimi napisał inne ciekawe pozycje. Mimo to warto zapoznać się przede wszystkim z pozycjami o uzdrawianiu, ponieważ ma on na ten temat wiele do powiedzenia. Jednymi z najpopularniejszych są książka „Uzdrawiająca Moc Ducha Świętego”, jak również modlitewnik „Wołaj do mnie, a opowiem ci”. Jedna z książek „Nie bój się, wierz tylko” opowiada o działalności kaznodziei, która to powstała dzięki inspiracji słowami Jezusa skierowane do Jaira, ojca chorej i ostatecznie zmarłej dwunastolatki – „Nie bój się, wierz tylko, a twoja córka będzie ocalona”. Dla łatwości czytelnika książka została podzielona na trzy części. W pierwszej znajdziemy rozważania, w drugiej części modlitwy, a w ostatniej świadectwa osób, które doświadczyły zbawiennej mocy Eucharystii i działania Ducha świętego.

Książki ojca Józefa Witko są przepełnione jego wieloletnimi doświadczeniami w roli duchownego. Opowiada on o uzdrowieniu człowieka, dzięki silnej wierze i mocy Ducha Świętego. Warto zaznajomić się z jego książkami, ponieważ jest to naprawdę przystępna literatura skierowana dla każdego.