Przejdź do treści

Konstrukcja hali z płyty warstwowej

 

Budowa obiektu wielkopowierzchniowego ze stali, jest dość popularnym rozwiązaniem będącym alternatywą dla klasycznych budynków murowanych. Ich budowa jest dużo szybsza i mniej skomplikowana. Mogą one być przeznaczone na magazyny, hale produkcyjne, czy powierzchnie biurowe.

Jak przebiega budowa hali z płyty warstwowej?

budowa hal z płyt warstwowychObiekty murowane i betonowe, są stawiane od podstaw w ciągu kilku miesięcy. Jest to budowa czasochłonna, pracochłonna i wymaga sporych nakładów finansowych. Przeciwnie jest w przypadku obiektu z płyt, blachy i stali nierdzewnej. Budowa hal z płyt warstwowych jest znacznie krótsza, dzięki prostym rozwiązaniom i braku konieczności wykonywania wykopów pod fundamenty. Pierwszym etapem budowy jest przygotowanie gruntu pod wylewkę betonową, lub bardziej praktyczną żelbetonową. Po jej zastygnięciu przystępujemy do przymocowania dna konstrukcji obiektu do podłoża. Następnie doczepia się stalowe rury połączone wkrętami i śrubami tak, aby utworzyły pożądany kształt hali. Strop dachu wzmacnia się poprzecznymi belkami, które są jego podporą. Boki hali budowane są z unikalnych płyt warstwowych składających się się z warstwy poliuretanu, waty mineralnej i styropianu. Tak zbudowana płyta gwarantuje doskonałą izolację, ocieplenie i wytłumienie wnętrza hali. Ściany zamontowane od zewnętrznej strony konstrukcji, zabezpieczają stalowy szkielet przed rdzą i korozją. Dach jest pokrywany grubą blachą stalową o śliskiej powierzchni, do której nie przywiera śnieg w zimie, a woda szybko spływa.

Wykwalifikowana ekipa budowlana skonstruuje obiekt w ciągu maksymalnie paru dni. Od momentu wykonania projektu, do chwili oddania hali do użytku, nie powinno minąć więcej niż trzy dni robocze. Hale z płyt cieszą się sporym zainteresowaniem, bo są stosunkowo tanie w budowie.