Przejdź do treści

Konieczność przycinania drzew w okolicy

Mieszkam na dość sporym osiedlu. Wokół którego posadzone są różnego rodzaju drzewa. Rosną one tam już od kilku lat, więc ich rozmiary są dość duże. A ich gałęzie są bardzo szerokie i zajmują dużo miejsca. Kiedy drzewa maja liście bardzo ładnie cała okolica wygląda. Ale czasami trzeba jakieś drzewo ściąć lub przyciąć ich gałęzie.

Przycinanie gałęzi drzew liściastych 

przycinanie drzew w Bydgoszczy

Drzewa u nas nie są ścinane lub przycinane z błahego powodu. Przeważnie trzeba wykonać tą czynność jeśli drzewo zachoruje lub już uschnie. Wtedy trzeba liczyć się z tym, że takie drzewo lub jego gałęzie mogą łatwo spaść podczas silnych wiatrów, a to stwarza zagrożenie dla mieszkańców. Dlatego co jakiś czas drzewa te są kontrolowane i jeśli jest to konieczne są usuwane. biorąc pod uwagę, że większość drzew stoi przy ulicach na naszym osiedlu, to w tych drzewach gałęzie są na bieżąco przycinane tak by nie wychodziły na ulicę. Nikt nie chciałby aby jakaś gałąź spadła mu na samochód. Przycinanie drzew w Bydgoszczy jest więc koniecznością. Ta czynność nie powoduje, że drzewo potem uschnie, oczywiście jak będzie się to robić w odpowiedniej porze roku. Najlepiej robić to jesienią lub bardzo wczesną wiosną, jak jeszcze drzewa nie puszczą liści. W takim przypadku drzewa na pewno nie uschną podczas takich zabiegów ogrodniczych. W celu wykonania tych prac zwracamy się do miejscowej firmy, która zajmuje się gospodarowaniem terenów zielonych, dba o porządek i wykonuje między innymi ścinki drzew i podcinanie gałęzi. Wcale nic za to nie płacimy, gdyż drzewa nie należą do nas, tylko do gminy, więc jeśli cokolwiek zrobić z tymi drzewami, to musimy napisać pismo do urzędu, że na przykład jakieś drzewo wymaga podcięcia gałęzi. 

Ważne jest aby dbać o nasze drzewa. Na naszym osiedlu rośnie ich blisko około trzydziestu. Głównie przy ulicy, ale i tak trzeba je przycinać ze względów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Suche gałęzie muszą być usuwane tak samo w przypadku jak drzewa uschną, to wtedy w całości trzeba je usunąć. Można to zrobić za pomocą piły spalinowej.