Przejdź do treści

Komfortowe wypróżnianie się podczas operacji

Cewniki stosowane są najczęściej w nagłych przypadkach, kiedy jest potrzeba zbadania moczu, lub gdy ktoś ma problemy z pęcherzem. Stosowany materiał na cewniki to szczególnie lateks, dzięki temu że jest giętki i miękki. Cewniki wypełnione są wodą sterylną i posiadają balonik większy niż cewnik, dzięki czemu spokojnie przedostaje się nim odpowiednia ilość płynu.

Do czego służy cewnik w szpitalach?

cewniki foleyaCewnikowanie to nic innego jak wprowadzenie niewielkiej rurki do pęcherza człowieka w celu pomocy w odprowadzania moczu, który niekiedy zalega w organizmie. Najczęściej stosowane są w placówkach służby zdrowia. Zastosowany cewnik foleya jest częstym przykładem użycia go przypadku różnych schorzeń czy problemów z oddawaniem moczu jak również różnego rodzaju upośledzenia. Z tych jest najczęściej znany, ale ostatnio stosowany do preindukcji porodu. Zastosowanie cewnika jest o tyle odpowiednie o ile zostanie odpowiednio dopasowany do schorzenia. Zarówno dobranie odpowiedniego cewnika do schorzenia ma takie znaczenie jak dobranie go pod względem długości stosowania bo mamy takie, które w całości stworzone są z silikonu jak również lepszej jakości i bardziej wytrzymałe na dłuższe stosowanie te modele impregnowane. Dzięki odpowiedniemu wyborowi podajemy choremu gwarancje stosowania cewnika bez niepotrzebnej niewygody jaką może stanowić nieodpowiednio dobrany cewnik. Oczywiście musimy brać pod uwagę ,że te cewniki foleya stosujemy raczej okresowo, nie do wypróżniania się. Zastosowanie znajdują również w różnego rodzaju operacjach, tych bardzo skomplikowanych, wymagających od kilku do kilkunastu godzin. 

Tak jak łatwo zauważyć nie tylko osobom zdrowym należy się komfort, ale zwłaszcza osobom chorym powinien on być zapewniony. To właśnie dają cewnik, boi dzięki swej różnorodności możemy je odpowiednio dobrać i tym samym dać osobie ze schorzeniem satysfakcję komfortu i normalnego życia, co jest bardzo cenne w tych przypadkach.