Przejdź do treści

Kolorowa tablica magnetyczna dla moich dzieci

Dobry rodzić musi stale organizować dziecku nowe formy zabawy. Mali milusińscy szybko się nudzą i potrzebują rzeczy wymagających od nich aktywności. Jako mama szukałam rozwiązania, które dałoby mi możliwość wymyślania różnych ciekawych zabaw.

Różnorodność jaką daje zamontowanie tablicy magnetycznej

kolorowa tablica magnetycznaNajwięcej czasu wraz dziećmi spędzam w ich pokoju. To miejsce gdzie zabawie nie ma końca a zabawki latają dosłownie wszędzie. Szukałam rozwiązania, które pomoże mi lepiej organizować moim łobuziakom czas, ale nie będzie to kolejna zabawka ciągle zmieniająca swoje miejsce. Jak się domyślacie mam dość codziennego sprzątania, nie zamierzałam sobie dokładać obowiązków. Kolorowa tablica magnetyczna, która kupiłam dzieciom jest na stale przymocowana do ściany. Nie zajmuje dużo miejsca.  Przy jej pomocy rozwijamy swoje pasje plastyczne, dekorujemy pokój, gramy w wisielca czy wykorzystujemy ją jako tło inscenizacji teatry lalek. Możliwości jest tak wiele, a ciągle je okrywam.  Dzieci są nią bardzo zainteresowane. Przytwierdzają do niej magnesami rzeczy dla nich ważne, lub używają jej jako pomoc dydaktyczna. Młodszy syn chętnie chwali się na przykład tym, że nauczył się pisowni nowej litery, a starsza córka rysuje na niej swoje przeróżne wizje artystyczne. Jej wyjątkowa  kolorystyka sprawia, ze moje łobuziaki bardzo chętnie z niej korzystają. Poprosili mnie nawet ostatnio o większa ilość magnesów, bo podobno jest ich za mało dla dwojga. Sama jestem nią zachwycona i planuje zakup podobnej do kuchni. W końcu będę miała odpowiednie miejsce dla swoich przepisów i listy zakupów.

Każdemu rodzicowi polecam tablicę magnetyczną w pokoju dziecka. Łatwo ja wyczyścić, nie bałagani, a przy tym ma ogromną ilość zastosowań. Niedługo planujemy przeprowadzkę, dzieci jeszcze nic nie wiedzą, ale w nowym mieszkaniu każde z nich otrzyma swój własny pokój. Będę musiała zainwestować w kolejną tablice, aby każde miało swoją. Nie chcemy przecież żeby kolorowa tablica magnetyczna była obiektem sporu naszych dzieci.