Przejdź do treści

Kim jest osoba doradzająca w podatkach?

Osoba która pomaga nam w rozliczaniu podatków, fachowo nazywana jest doradcą podatkowym. Jest to zawód zaufania publicznego i wykonywany może być tylko przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Doradca podatkowy powinien również ukończyć wyższe wykształcenie oraz posiadać wiedzę specjalistyczną, a także zdać odpowiednie egzamin państwowy.

Czy warto współpracować z doradcą podatkowym?

doradca podatkowy wrocławZawsze kiedy nie mamy czasu, aby samodzielnie sprawdzać i na bieżąco śledzić przepisy podatkowe to najlepszym rozwiązaniem jest korzystać z usług doradcy podatkowego. Mamy wtedy pewność, iż taka osoba nie tylko posiada kwalifikacje upoważniające ją do rozliczania podatków, ale także stare aktualizuje swoją wiedzę. Doradca podatkowy jest osobą którą musi zachować tajemnicę zawodową i ma obowiązek zachować wszelkie dane klienta tylko dla siebie. Nie może być również przesłuchiwany przez policję czy sądy, a nawet przez organy podatkowe. Z usług doradcy podatkowego korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy, ale także osoby prywatne. Profesjonalista będzie nam pomagał prowadzić księgi podatkowe, a także sporządzi odpowiednie zeznania i deklaracje podatkowe. Porady telefoniczne oraz online i reprezentowanie przed urzędami oraz sądami to również usługa, jaką oferuje doradca podatkowy Wrocław to miasto, które posiada wielu wykształconych osób w tym zawodzie i z pewnością znajdziemy dobrego doradcę podatkowego, który pomoże nam rozwiązać wszelkie problemy związane z podatkami. Osoby takie muszą także przestrzegać etyki zawodowej, którą ustala Krajowa Izba doradców podatkowych.

Doświadczony biura podatkowe muszą posiadać polisę odpowiedzialności cywilnej i wtedy klienci mają pewność, że ich interesy są prawidłowo chronione. Profesjonaliści znający się na prawie podatkowym posiadają bogatą wiedzę specjalistyczną, dzięki czemu mogą nam pomóc w różnych dziedzinach prawa oraz pracy i podatków.