Przejdź do treści

Kiedy sprawdzi się koszula do karmienia?

 

Każda z przyszłych mam chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Wybiera dla nich najlepsze łóżeczko, najlepsze jakościowo ubranka, najbezpieczniejszy fotelik samochodowy, a także chcemy aby nasze nowonarodzone dziecko dostawało jak najlepsze mleko. 

Czy warto mieć koszulę do karmienie?

koszula nocna do karmieniaWarto mieć na uwadze także nasze dobro i wygodę. Dlatego jeżeli decydujemy się na karmienie piersią warto zaopatrzyć się w koszulę nocną. Koszula nocna do karmienia jest niezbędną i niezastąpiona na samym początku przygody z karmieniem piersią. Głównie dlatego, że są one niezwykle wygodne przy karmieniu, wystarczy odpiąć guzik czy nap i można spokojnie karmić dziecko. Sprawdzi to gdy dziecko jest jeszcze maleńkie czy bardzo wymagające i budzi się bardzo często w nocy na karmienie. Jest to męczące dla mamy jednak niezbędne i potrzebne jej dziecku. W wielu sklepach, zarówno internetowych jak i stacjonarnych, można znaleźć wiele modeli i fasonów koszul nocnych do karmienia. Niektóre z nich są tak uszyte i zaplanowane, że wyglądają jak sukienka i są idealne kiedy chcemy czuć się komfortowo i kobieco nawet w takich sytuacjach jak trudne początki karmienia piersią. Tak samo można wybrać najwygodniejsze dla nas zapięcie, czy ma być to guzik, nap, rzep. Można także znaleźć takie, w których góra jest podnoszona do góry, a pierś można swobodnie zaproponować dziecku. Wybór koszuli do karmienia jest kwestią bardzo indywidualną i nie powinnyśmy kierować się propozycjami koleżanki czy siostry, ponieważ nam ich ulubione mogą dla nas okazać się kompletnie nieużyteczne.

Będąc już w ciąży warto zaopatrzyć się w koszulę nocną do karmienia, która jest niezastąpiona w szpitalu i później w domu. Są one znacznie wygodniejsze od zwykłej piżamy, głównie wtedy kiedy dziecko budzi się w nocy i domaga karmienia bardzo często.