Przejdź do treści

Jakie ubranko do chrztu kupić?

Chrzest święty to pierwsze i zarazem jedno z najważniejszych wydarzeń katolickich w życiu małego człowieka. Zapewne, sam maluszek jeszcze niewiele rozumie z tego co się wtedy dzieje, ale warto jest – jako rodzice – zapewnić, aby ten dzień był wyjątkowy i wszystko oraz wszyscy wyglądali idealnie a przede wszystkim nasze maleństwo czuło się najlepiej.

Jakie ubranko do chrztu wybrać?

ubranka do chrztuPrzeszukując oferty z kreacjami chrzcielnymi dla najmłodszych, można być w szoku jak wielki wybór na nas czeka. Dla malutkich chłopców można zakupić eleganckie garnitury w przeróżnej kolorystyce oraz oryginalne czapeczki i buciki. Oczywiście można także postawić na bardziej klasyczne komplety chrzcielne dla chłopców. W przypadku dziewczynek, wybór jest jeszcze większy! Od prostych, białych sukienek i kompletów aż po wymyślne sukienki z elementami koronki i motywem kwiatów. Obowiązkowo płaszczyk na chłodniejsze pory oraz czapeczka lub też koronkowa opaska z kwiatuszkami, kokardami lub koralikami. Większość osób trzyma się jednak klasycznej bieli podczas zakupu ubranka do chrztu, ale wcale nie musi to być regułą – możemy postawić na granatowe i szare ubranka dla chłopczyków, czy też różowe lub beżowe sukienki i kompleciki dziewczęce. Oprócz samego ubranka na chrzest, mamy szeroką ofertę wszelkiego rodzaju dodatków dla maluszków.

Bez względu na to, czy wybierzemy klasyczne komplety czy też może postawimy na bardziej nowoczesne ubranka, warto pamiętać że to przede wszystkim ubranko dziecięce a więc oprócz samego wizerunku, nasze dziecko powinno czuć się w nim w pełni komfortowo. Ubranko nie może ograniczać ruchów maluszka i powodować u niego dyskomfortu i płaczu. Zawsze stawiajmy na wygodę i szczęście naszego dziecka a dopiero później kierujmy się wyglądem ubranka.